Šampionát EuroV8 se přesouvá do Brna

Šampionát EuroV8 se přesouvá do Brna

Automobilky Mercedes, Audi, BMW a Chevrolet budou tento víkend bojovat o vítězství na Masarykově okruhu v Brně, na kterém se uskuteční již čtvrté kolo

IMSA: V Kanadě triumfovaly vozy Chevrolet a Ford
Hugo Valente se vrací s týmem Campos Racing do WTCC
RML: Marrakech Chevroletům vyhovuje

Automobilky Mercedes, Audi, BMW a Chevrolet budou tento víkend bojovat o vítězství na Masarykově okruhu v Brně, na kterém se uskuteční již čtvrté kolo šampionátu EuroV8. Poprvé v letošní sezóně se tak pojede mimo italskou půdu.

Favoritem závodu bude lídr Nicola Baldan, který se s vozem Mercedes C63 AMG Coupé týmu R.R.T. čtyřikrát umístil na stupních vítězů. Jeho hlavními soupeři budou jezdci týmu Audi Sport Italia, český závodník a bývalý jezdec DTM Tomáš Kostka a jeho kolegové Ermanno Dionisio a nováček Emanuele Zonzini.

Tým BMW Dinamic pošle do boje tři vozy BMW M3 v čele s vítězem druhého závodu v Muggellu Niccolò Mercatalim. Jeho týmovými kolegy budou Max Mugelli a Maurizio Copetti.

Solaris Motorsport vyrazí po havárii v Muggellu do Brna s přestavěným Camarem, do kterého usedne Francesco Sini. Za tým CaAL Racing budou bojovat s vozy Mercedes C63 AMG dva jezdci, jedním z nich bude Diego Romanini, jméno druhého jezdce dosud nebylo oznámeno.

Za tým R.R.T. bude kromě Nicola Baldany závodit i týmový manažer Nico Caldarola. Na startovní pole se postaví i bývalý jezdec Formule 1 Giovanni Lavaggi, který se předchozího kola v Muggellu nezúčastnil.

Závod bude možno sledovat žive na www.eurov8series.com nebo ze záznamu na Sport 5.

Časový harmonogram:

Sobota 21.6.

9:45 – 10:15 Volný trénink 1

13:15 – 13:45 Volný trénink 2

16:55 – 17:25 Kvalifikace

Neděle 22.6.

10:00 Závod 1

15:15 Závod 2

Foto: EuroV8 Media

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0