Sandström pojede za Carpek Racing v ESET Cupu

Sandström pojede za Carpek Racing v ESET Cupu

Filipa Sandströma budeme i letos vídat v barvách české stáje Carpek Racing. Švéd se ale přesune z Clio Cupu Central Europe do ESET Cupu.

Závěrečná bitva sezony TCR Eastern Europe je za rohem
Pekař zakončil sezonu ESET Cupu na nejvyšším stupni
Vytrvalost GT patřila Skalickému

Loňský rok byl pro Filipa Sandströma premiérovým v barvách mělnické stáje Carpek Racing. Švéd za tým závodil v Clio Cup Central Europe. V celkovém pořadí obsadil třetí příčku a současně se mohl radovat z titulu juniorského šampiona.

Za Carpek Racing bude Sandström závodit také letos. Ve středoevropském šampionátu závodů vozů Renault Clio už ho ale vídat nebudeme. Namísto toho pojede ESET Cup.

„Plánuji závodit v ESET Cupu v kategorii Clio Cup. Těším se, že si po dlouhé zimní pauze brzy znovu zazávodím. Mým cílem je pohybovat se spíše vepředu než vzadu. Chci mít dobrou a konzistentní sezonu. Doufejme, že získám nějaká pódia nebo třeba i vyhraji první závod. Hlavním cílem pro letošní sezonu je ale skončit v šampionátu mezi nejlepší trojicí,“ uvedl Sandström pro oficiální web ESET Cupu.

Pět z celkových šesti okruhů, které jsou součástí kalendáře ESET Cupu, bude letos pro Sandströma zcela nových. Zkušenosti má zatím jen s tratí v polské Poznani. Na Hungaroringu, Red Bull Ringu, v Grobniku, na Slovakiaringu a v Brně zatím Sandström nezávodil.

Titulní fotografie: ESET Cup

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0