Scheider bude týmový kolega Rockenfellera v týmu Audi

Scheider bude týmový kolega Rockenfellera v týmu Audi

Dvojnásobný šampion DTM Timo Scheider, se připojí k Miku Rockenfellerovi, v týmu Phoenix Racing v sezoně 2014.  Scheider vstoupil do DTM s týmem Op

DTM se vrací na Hungaroring
Mercedes se pochlubil novou zbraní pro DTM
Na Red Bull Ringu se dařilo BMW

Dvojnásobný šampion DTM Timo Scheider, se připojí k Miku Rockenfellerovi, v týmu Phoenix Racing v sezoně 2014. 

Scheider vstoupil do DTM s týmem Opel v roce 2000 a až  do roku 2004 jezdil v týmu Volkera Strycka. V roce 2005 přestoupil do FIA  GT a A1 GP, ale roku 2006 se vrátil do DTM do týmu Phoenix Racing. O rok později se přemístil do týmu Abt Sportsline a v  letech 2008 a 2009 se stal šampionem DTM.

V týmu ABT byl do roku 2013 a naposledy zvítězil v závodě v Adrii v roce 2010.

„Byly to skvělé časy, odcházel jsem se slzami v očích. Na druhou stranu se těším do party, která získala titul v DTM dvakrát během posledních tří let. Kromě toho znám tým velmi dobře z předchozí doby,“ řekl Scheider.

Edoardo Mortara opustil tým Rosberg, aby posílil Abt Sportsline vedle týmového navrátilce Adriena Tambaye a Miguela Moliny a dvojnásobného šampiona DTM Matiase Ekströma.

Jamie Green opustil Abt Sportsline po pouhé jedné sezoně a spojil se s nováčkem Nico Müllerem v týmu Rosberg. Šéf Audi, Dieter Gass, vidí v přemístění jezdců příležitost obhájit titul z roku 2013.

„Během zimy jsme nejen konzultovali náš vůz RS 5 DTM, v němž vidím velký potenciál,  ale také jsme vzali v potaz různé možnosti s třemi týmy a jezdci s cílem přijít s tak silným týmem, jak jen bude možné,“ řekl Gass.

Šéf Audi motorsport, Dr. Wolfgang Ullrich dodal: „Audi vždy dbalo na spojení s jezdci stejně, jako na jednotný přístup při práci s mladými talenty. V Müllerovi máme nový potenciál našeho týmu, který pravděpodobně přiláká nové fanoušky ze Švýcarska. Navíc velmi toužíme vidět, jak Tima, Edoarda, Miguela, tak i Jamieho v nových týmech.“

Jezdci Audi DTM pro rok 2014

Audi Sport Team Phoenix: Mike Rockenfeller/Timo Scheider
Audi Sport Team Abt Sportsline: Mattias Ekström/Edoardo Mortara Adrien Tambay/Miguel Molina
Audi Sport Team Rosberg: Jamie Green/Nico Müller

CZO – Denisa Hanáková
Foto: Audi

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0