Scuderia Praha ovládla závod 24 hodin Portimao

Scuderia Praha ovládla závod 24 hodin Portimao

Posádka pražské stáje Scuderia Praha Josef Král-Jiří Písařík-Matteo Malucelli dokázala opanovat 24hodinový závod v portugalském Portimau a mohla

12H Red Bull Ring – Češi byli v první části závodu hodně vidět
Víkendový přehled: Nabitý program ve Spa nebo ESET V4 Cup v Grobniku
Pole position si pro dvouhodinový Epilog zajistili Písařík s Jiříkem

Posádka pražské stáje Scuderia Praha Josef Král-Jiří Písařík-Matteo Malucelli dokázala opanovat 24hodinový závod v portugalském Portimau a mohla se tak radovat již ze čtvrtého triumfu ve 24H Series za sebou.

Stáj Scuderia Praha i nadále pokračuje v šampionátu 24H Series na vítězné vlně. Po triumfech v Mugellu, Spa-Francorchamps a Brně totiž posádka Josef Král-Jiří Písařík-Matteo Malucelli nenašla přemožitele ani při čtyřiadvacetihodinovém závodě v portugalském Portimau a připsala si na své konto již čtvrté prvenství v řadě.

Závod, který se započítával jak do evropského šampionátu, tak do mistrovství kontinentů, přitom česko-italská sestava zahajovala ze 2. příčky.

V rámci třídy A6-PRO sice v páteční kvalifikaci zvítězila, z hlediska celkové klasifikace se ale musela sklonit před pěticí stáje Herberth Motorsport startující v kategorii A6-AM – Edwardem Lewisem Braunerem, Stefanem Austem, Klausem Bachlerem, Klausem Raderem a Hansem Wehrmannem.

A právě vůz č.93 byl v úvodní fázi závodu největším soupeřem pro českou stáj. Později jej ale v této roli vystřídala jiná posádka této německé stáje a to Daniel Allemann-Ralph Bohn-Robert Renauer-Alfred Renauer.

V noci ovšem přišel klíčový moment celého závodu. Vyzyvatele pražského týmu totiž potkaly technické potíže, po kterých byl nucen ze závodu odstoupit a Ferrari 488 GT3 se startovním číslem 11 tak bylo umožněno vytvořit si rozhodující náskok.

Celkově druhá posádka stáje GP X Racingu ve složení Nicky Pastorelli, Jordan Grogor, Alexandre Cougnaud a Jean-Pierre Valentini pak v cíli ztratila na trojici Král, Písařík, Malucelli sedm kol.

Na třetím místě se v celkové klasifikaci umístil Wochenspiegel Team Monschau se svou posádkou Georg Weiss-Leonard Weiss-Jochen Krumbach-David Perel.

Již zmíněný vůz č.93 stáje Herberth Motorsport nakonec projel pod šachovnicovým praporkem jako 4. Posádka se ale mohla radovat alespoň z vítězství A6-AM.

Co se ostatních kategorií týče, zde se radovaly tyto posádky: Harald Schlotter-Marcus Påverud-Ilmari Korpivaara-Yuri Wagner-Dominik Baumann (SPX), Hubert Haupt-Maximilian Buhk-Kenneth Heyer-Charles Putman-Rik Breukers (SP4), Andrej Mukovoz-Sergej Peregudov-Stanislav Sidoruk (991), Martin Kroll-Thomas Jäger-Michael Fischer-Michael Schrey-Alexander Prinz (GT4), Stefan Tanner-Ralf Henggeler-Marlon Menden-Yannick Metler- Jérôme Ogay (TCR), Alyn James-Daniel Wheeler-Martin Byford (A3).

kompletní výsledky závodu naleznete zde

V evropském hodnocení vede posádka Scuderie Praha s 84 body. Druhá pozice patří triu Charles Espenlaub, Joe Foster, Charles Putman (73 bodů) a třetí příčku drží posádka Frédéric Ancel-Jean-Francois Demorge-Gilles Blasco (65 bodů).

V ostatních kategorií se na čele průběžného pořadí nacházejí Jury Wagner-Ilmari Korpivaara-Marcus Påverud-Dominik Baumann-Harald Schlotter (SPX), Gilles Blasco-Frédéric Ancel-Jean-Francois Demorge (991), Thomas Jäger-Michael Fischer (GT4), Ted Van Vliet (SP2), Stephane Perrin (TCR), Matteo Arrigosi (SP3), Alyn James-Daniel Wheeler (A3), Martin Kroll-Nicole Holzer-Axel Burghardt (Cup 1) a Michael Winkler (A2).

kompletní průběžné pořadí evropského šampionátu naleznete zde

Pokud jde ale o šampionát kontinentů, zde se trio pražské stáje nachází s 54 body na 2. místě za vedoucí dvojicí Harald Schlotter-Marcus Påverud (57 bodů) a před Stefanem Austem s Klausem Bachlerem (50 bodů). V rámci A6 ale Královi, Písaříkovi a Malucellimu patří vedení, neboť celkoví lídři závodí ve třídě SPX.

V dalších třídách vévodí Lionel Amrouche-Frédéric Ancel (991), Fredrik Lestrup-Tomáš Pekař (GT4), Yannick Metler-Stefan Tanner-Marlon Menden- Jérôme Ogay (TCR), Philippe Bonnel-Thomas Cordelier-Franck Lefévre-Nicolas Nobs (SP3), Geert Houdhoofdt-Jasper Diercx-Karlo Van Dosselaer-Danny Van Dosselaer společně s posádkou Martin Byford-Alyn James-Daniel Wheeler (A3) a Paul Sieljes-Ioannis Smyrlis-Christopher Rink-Simon Klemund-Harald Rettich (Cup 1).

kompletní průběžné pořadí šampionátu kontinentů naleznete zde

Nadcházejícím podnikem bude další 24hodinovka, tentokrát v Barceloně. Na okruhu Circuit de Catalunya se bude závodit v termínu 30.8.-1.9. Klání bude opět započítáváno do obou šampionátů.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0