Scuderia Praha v Barceloně až desátá, přesto slaví v 24H SERIES evropský titul

Ve španělské Barceloně pokračoval seriál 24H SERIES, a to s opravdovým závodem na 24 hodin v kuse. Českou posádku Bohemia Energy racing with Scuderia

První start nového Ferrari 488 GT3 českého týmu
Bohemia Energy racing with Scuderia Praha
proměněn ve vítězství
Lisa se zúčastní závodu 24 hodin Dubaj
Tým RTR Projects ve Spa-Francorchamps těsně pod stupni vítězů

Ve španělské Barceloně pokračoval seriál 24H SERIES, a to s opravdovým závodem na 24 hodin v kuse. Českou posádku Bohemia Energy racing with Scuderia Praha ovšem potkaly technické problémy a do cíle dorazila až na desátém místě. I tak se ale zadařilo a Češi slaví titul evropských šampiónů s vozy GT.

Vítězem vrcholné kategorie A6-PRO a celkovým vítězem závodu se stala posádka Barwell Motorsport s vozem #77 Lamborghini Huracán GT3 Evo 2019. Čtveřice Amstutz, Machitski, Kujala a Lind zvládla odjet 690 kol a o pouhých 10 sekund porazit #91 Herberth Motorsport s jezdci Allemann, Bohn, Renauer a Müller.

Až na celkovém čtvrtém místě dokončil nejvážnější soupeř české posádky, a to druhý vůz stáje Herbert Motorsport. Porsche 911 GT3 R s číslem 93 sice zvítězilo ve třídě A6-AM, ale pro posádku Brauner, Aust, Bachler, Kolb a Drmic to i tak znamená jen celkových 83 bodů, tedy o jeden méně než nakonec získali Češi.

Stáj Bohemia Energy racing with Scuderia Praha potkaly v noci technické problémy. Trojice Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli zvládla s vozem Ferrari 488 GT3 ujet pouze 653 kol, což znamenalo celkové 10. místo. I to ale stačilo na celkem 84 bodů a získali tak evropský titul mezi jezdci i týmy ve třídě GT.

Součástí závodu byly rovněž populární vozy TCR. V nich si vítězství připsala stáj TOPCAR sport with Bas Koeten Racing. Vůz #131 Cupra TCR DSG s posádkou Danz, Apotheloz, Prattes a Buri odjel 637 kol, o deset kol víc než zvládl nejbližší soupeř. Tím byl vůz stejné značky, jen v barvách #135 Baporo Motorsport a ve složení Sapag, Ciarrocchi, Artemyev a Vescovi.

České barvy se neztratily ani ve třídě SP3. Posádka #224 RTR Projects KTM X-Bow si připsala druhé vítězství v této kategorii, a to ve složení Jan Krabec, Daniel Skalický, Petr Lisa, Erik Janiš a Tomáš Miniberger. Ve třídě A3 pak zvítězila stáj Hofor Racing by Bonk Motorsport, kde s číslem 869 nastoupili Kroll, Burghardt, Piepmeyer, Bonk a Fischer.

V kategorii SPX zvítězila posádka #216 True Racing s vozem KTM GTX a ve složení J. Stuck, F. Stuck, Kraihamer a Sarmini. Mezi vozy Porsche 991 se naopak zadařilo #978 Speed Lover se čtveřic9 jezdců Bastien, Verburg, Farmer a Liam Lim.

Orchid Racing Team s vozem Porsche 718 Cayman ovládl kategorii GT4. Jezdci Mottet, Misbach, Bello a Salamanca odvedli skvělou práci a zajistili si vítězství, a to i přes dva defekty pneumatik v noční části závodu. Ve třídě SP4, tedy vozy na elektrický a hybridní pohon, pak stáj Nordschleife Racing úspěšně debutovala s vozem Ligier JS2 R. Posádka Roman, Sentis, Dussolliet a Poisson zvládla odjet 510 kol.

24H SERIES powered by Hankook má za sebou sice evropskou část sezóny, ale nic zatím nekončí. V polovině listopadu bude završen šampionát Kontinentů, a to podnikem v americkém Austinu.