Scuderia Praha v Barceloně až desátá, přesto slaví v 24H SERIES evropský titul

Scuderia Praha v Barceloně až desátá, přesto slaví v 24H SERIES evropský titul

Ve španělské Barceloně pokračoval seriál 24H SERIES, a to s opravdovým závodem na 24 hodin v kuse. Českou posádku Bohemia Energy racing with Scuderia

Lisa se zúčastní závodu 24 hodin Dubaj
Lisa si v Dubaji příliš nezazávodil
Loučení se sezónou proběhne opět v lázních. Ve Spa-Francorchamps!

Ve španělské Barceloně pokračoval seriál 24H SERIES, a to s opravdovým závodem na 24 hodin v kuse. Českou posádku Bohemia Energy racing with Scuderia Praha ovšem potkaly technické problémy a do cíle dorazila až na desátém místě. I tak se ale zadařilo a Češi slaví titul evropských šampiónů s vozy GT.

Vítězem vrcholné kategorie A6-PRO a celkovým vítězem závodu se stala posádka Barwell Motorsport s vozem #77 Lamborghini Huracán GT3 Evo 2019. Čtveřice Amstutz, Machitski, Kujala a Lind zvládla odjet 690 kol a o pouhých 10 sekund porazit #91 Herberth Motorsport s jezdci Allemann, Bohn, Renauer a Müller.

Až na celkovém čtvrtém místě dokončil nejvážnější soupeř české posádky, a to druhý vůz stáje Herbert Motorsport. Porsche 911 GT3 R s číslem 93 sice zvítězilo ve třídě A6-AM, ale pro posádku Brauner, Aust, Bachler, Kolb a Drmic to i tak znamená jen celkových 83 bodů, tedy o jeden méně než nakonec získali Češi.

Stáj Bohemia Energy racing with Scuderia Praha potkaly v noci technické problémy. Trojice Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli zvládla s vozem Ferrari 488 GT3 ujet pouze 653 kol, což znamenalo celkové 10. místo. I to ale stačilo na celkem 84 bodů a získali tak evropský titul mezi jezdci i týmy ve třídě GT.

Součástí závodu byly rovněž populární vozy TCR. V nich si vítězství připsala stáj TOPCAR sport with Bas Koeten Racing. Vůz #131 Cupra TCR DSG s posádkou Danz, Apotheloz, Prattes a Buri odjel 637 kol, o deset kol víc než zvládl nejbližší soupeř. Tím byl vůz stejné značky, jen v barvách #135 Baporo Motorsport a ve složení Sapag, Ciarrocchi, Artemyev a Vescovi.

České barvy se neztratily ani ve třídě SP3. Posádka #224 RTR Projects KTM X-Bow si připsala druhé vítězství v této kategorii, a to ve složení Jan Krabec, Daniel Skalický, Petr Lisa, Erik Janiš a Tomáš Miniberger. Ve třídě A3 pak zvítězila stáj Hofor Racing by Bonk Motorsport, kde s číslem 869 nastoupili Kroll, Burghardt, Piepmeyer, Bonk a Fischer.

V kategorii SPX zvítězila posádka #216 True Racing s vozem KTM GTX a ve složení J. Stuck, F. Stuck, Kraihamer a Sarmini. Mezi vozy Porsche 991 se naopak zadařilo #978 Speed Lover se čtveřic9 jezdců Bastien, Verburg, Farmer a Liam Lim.

Orchid Racing Team s vozem Porsche 718 Cayman ovládl kategorii GT4. Jezdci Mottet, Misbach, Bello a Salamanca odvedli skvělou práci a zajistili si vítězství, a to i přes dva defekty pneumatik v noční části závodu. Ve třídě SP4, tedy vozy na elektrický a hybridní pohon, pak stáj Nordschleife Racing úspěšně debutovala s vozem Ligier JS2 R. Posádka Roman, Sentis, Dussolliet a Poisson zvládla odjet 510 kol.

24H SERIES powered by Hankook má za sebou sice evropskou část sezóny, ale nic zatím nekončí. V polovině listopadu bude završen šampionát Kontinentů, a to podnikem v americkém Austinu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0