Sebring zkrácen na 1 000 mil a přesunut na pátek

Sebring zkrácen na 1 000 mil a přesunut na pátek

Šampionát FIA WEC se v rámci super sezóny v březnu příštího roku podívá i do amerického Sebringu. V poslední době se však hodně hovořilo o nejisté log

Chevrolet nasadí v 1000 mil Sebringu jedinou Corvettu
Toyota nezklamala a ovládla v Sebringu první řadu
Při testech v Sebringu zajela Toyota neoficiální rekord okruhu

Šampionát FIA WEC se v rámci super sezóny v březnu příštího roku podívá i do amerického Sebringu. V poslední době se však hodně hovořilo o nejisté logistice ve spojení se závodním víkendem IMSA. To však bylo nyní vyřešeno přesunutím závodu WEC na pátek odpoledne a zkrácení z 1 500 na 1 000 mil.

Ve společném prohlášení zástupci WEC a IMSA oznámili nový společný plán pro závodní víkend, kdy zkrácený závod WEC, který bude ještě limitovaný časem na maximálně osm hodin, začne v pátek odpoledne a skončí večer. V sobotu ráno pak bude navazovat série IMSA svou dvanáctihodinovkou.

Podle původních plánů se měl přitom závod WEC konat až v neděli, se startem v pravé poledne. Navíc z logistických důvodů bylo rovněž rozhodnuto, že šampionát WEC využije oddělené boxy. Paddock pak povede souběžně s paddockem IMSA.

Tato změna ovlivní i podpůrný program, například závody Continental Tire SportsCar Challenge, příští rok již sponzorované značkou Michelin, se normálně konají právě v pátek, což nyní nebude možné.

WEC se do Sebringu vrací poprvé od roku 2012 a společný závod se sérií IMSA jen značí rozšiřující se spolupráci mezi oběma sériemi.

„Již od začátku bylo jasné, že ještě dojde k nějakým změnám, abychom měli jistotu, že to bude fungovat. A to jak pro týmy, tak pro fanoušky a také aby nevznikl problém s 67. ročníkem Mobil 1 12h v Sebringu,“ okomentoval situaci generální manažer Sebring International Raceway Wayne Estes.

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Je nedůstojné, že světový šampionát byl zkrácen a přesunut na pracovní den, kdy bude nižší televizní sledovanost, zatímco kontinentální šampionát zůstal v sobotním termínu.

  • comment-avatar
   A. Novák 3 years ago

   Jistě máte pravdu, ale v USA to takhle prostě je a ještě dlouho bude. Aneb “America first” v praxi… 🙂

 • DISQUS: 0