Semerád s Koreným sbírali vavříny i na Red Bull Ringu

Semerád s Koreným sbírali vavříny i na Red Bull Ringu

Spanilá jízda juniorů týmu Josefa Křenka pokračovala, po vydařeném víkendu na Hungaroringu, také při druhém podniku L21 Formula Remus, který piloty tý

Další pódia, body a zkušenosti pro juniory týmu FormulaStar
Na okruhy přišlo české talentované mládí
15.000 diváků vidělo na Slovakia Ringu další úspěšné představení juniorů týmu Křenek Motorsport

Spanilá jízda juniorů týmu Josefa Křenka pokračovala, po vydařeném víkendu na Hungaroringu, také při druhém podniku L21 Formula Remus, který piloty týmu FormulaStar zavedl do Rakouska na Red Bull Ring.

Ne nejmodernější trati středoevropského regionu se Petr Semerád a Tomáš Korený podělili o pilotáž pohárové formule Gloria C8F, se kterou oba opětovně dosáhli na vítězství ve třídě L21 Formula Junior.

Oba se uvedli kvalitními časy již v kvalifikaci, kdy Petr Semerád zahájil časem 1:35.612, což byl čas, který v celkovém hodnocení na klidný střed výsledkové listiny. Ve výsledkové listině za Semerádem, který v sobotu oslavil své patnácté narozeniny, zůstali i mnohem zkušenější jezdci s monoposty specifikace F3.

Tomáš Korený v neděli ráno zajel v mokré kvalifikaci čas 1:47.757, čímž napodobil umístění svého týmového parťáka z předchozího dne. V závodech pak každý z jezdců s přehledem ovládnul hodnocení své třídy a domů si tak po zásluze odvezli nejen poháry za vítězství, ale také maximální bodový zisk.

Mimo formulových pilotů se na Red Bull Ringu představila také Gabriela Jílková, která ve spolupráci s týmem Tomáše Pekaře – Carpek Service usedla za volant pohárového Clia a v závodech ESET TWC absolvovala své první závodní kilometry za volantem “plechového” auta.

Jílková se na dráze objevila po téměř dvouleté přestávce a v této velké premiéře vybojovala druhé a třetí místo, když nad její síly byli pouze mnohem zkušenější Boštjan Avbelj a Alfred Kramer.

“Redbull ring se mi jako trať líbí, ale mezi moje oblíbené nepatří. Je tu pár zatáček hodně na srdce, vysoké stoupaní a klesání. S mým výsledkem ale moc spokojená nejsem. Byl to můj první závod po dvou leté přestávce a první závod v cestovním autě. Od začátku víkendu se nám počasí často střídalo a tak jsem si auto zkusila ve všech podmínkách. Byla jsem ráda, že jsme se dokázali zdržet špičky ve všech podmínkách. Více mě potěšil první závod, který byl napínavý od začátku do konce. Povedl se mi dobře start, který mi pomohl přiblízit se špičce a bojovat s ní celý závod. Nasbírala jsem za tento víkend mnoho zkušeností, které doufám budu moct brzy zase uplatnit,” řekla Jílková při odjezdu ze štýrského okruhu.

A jak hodnotí své závodní výkony formulový piloti Tomáš Korený a Petr Semerád?

“Red Bull Ring je špičkový okruh, a pro mě je vždy radost tam závodit. Opět jsem se svezl i v dešti, za což jsem rád, protože to se často nepovede. Myslím, že v závodě jsem si vedl velmi dobře, povedlo se mi držet krok i se silnějšími formulemi a zajíždět solidní kola.,” říká Tomáš Korený.

Petr Semerád k tomu pak dodává: “Red Bull Ring byla pro mě zatím nejhezčí trať, na které jsem byl. Na suchu velice rychlá trať a na mokru velice složitá trať, co se stopy týče. Se svým výkonem jsem nadmíru spokojený, jelikož 7-mé místo absolutně ve formulích mi přijde jako skvělý úspěch, když hlavními soupeři  byly jezdci s monoposty Formule 3. Nejvíce mne potěšilo to, že jsem byl schopný držet krok s některými F3kami. Navíc nám vyšlo počasí, takže kvalifikace i závod jsem jel na suchu, na kterém si jsem výkonem nejjistější. Myslím si, že na to, že to byl náš teprve druhý závod, tak to byl skvělý úspěch. Auto fungovalo dobře, takže o to lépe se mi jelo.”

Další podnik ESET V4 Cupu bude pro všechny jezdce týmu Josef Křenka znamenat letošní domácí premiéru. Tu bude hostit o víkendu 17.-19. června Autodrom Most, který si v tom čase připomene 33 let od svého založení.

LAUS_60570

jh

jh

LAUS_60785

Keywords: Red Bull Ring 2016

Keywords: Red Bull Ring 2016

LAUS_59419

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0