Šenkýř Motorsport čeká nádherný Silverstone

Šenkýř Motorsport čeká nádherný Silverstone

Před stájí Šenkýř Motorsport je druhý letošní start v International GT Open, který absolvuje tento víkend na okruhu Silverstone s posádkou

I.S.R. Racing se chystá s Morgensternem, Rossim a Vivianem na premiéru ve 3 Hours Endurance Champions Cupu na Monze
Salaquarda se Stipplerem zaznamenali posun v průběžném pořadí
Jak rozeznat závodní produkční vozy? V Mostě se představí koncem dubna

Před stájí Šenkýř Motorsport je druhý letošní start v International GT Open, který absolvuje tento víkend na okruhu Silverstone s posádkou Richard Gonda – Beitske Visser.

Po téměř dva měsíce dlouhé přestávce bude o víkendu pokračovat International GT Open. Šampionát tentokrát zavítá do Velké Británie, konkrétně do hrabství Northamptonshire, kde si jezdci zazávodí na legendárním okruhu Silverstone.

Svůj druhý letošní start v sérii si zde připíše český tým Šenkýř Motorsport, startující se statutem BMW Motorsport Junior Teamu, který si při debutu v aktuální sezóně připsal během posledního odjetého podniku na Red Bull Ringu pódium. Posádka ve složení Richard Gonda – Beitske Visser totiž nejprve vybojovala skvělou druhou příčku v úvodním závodě a ve druhé rakouské jízdě pak zaznamenala 7. místo, jen s minimální časovou ztrátou na pódium.

Je to jeden z mojich najobľúbenejších okruhov a teším sa ňom konečne pretekať aj s GT3-okjou, spoločne s Beitske a Šenkýř Motorsport. Darilo sa mi tu mať vždy dobrú rýchlosť, vo Formule 3 vyhrať. Naposledy som tu však prevážnu nehodu nedokončil víkend pre to to beriem ako výzvu a nevyrovnaný účet! Je fantastický pocit riadiť BMW M6 GT3 v rýchlych zákrutách a tých na Silverstone zo pár je. Pre to budeme musieť využiť naše silné stránky, nájsť ideálny setup a odviesť bezchybnú prácu za volantom a v boxoch. Verím, že tým to receptom potrápime silnú konkurenciu na špici. Práve na vrchol poľasa s celým tímom, BMW Motorsport a našimi partnermi pozeráme,“ uvedl před odletem na Silverstone Richard Gonda.

Opravdu se těším, že se tento víkend vrátím zase do vozu. Silverstone je pěkný a rychlý okruh, na kterém jsem závodila s monoposty, ale nikdy s vozem kategorie GT, takže to bude trochu jiné. Na Red Bull Ringu jsme dosáhli na dobré výsledky a já věřím, že v tom můžeme pokračovat i tady,“ uvedla po příletu na proslulý okruh Beitske Visser.

Je to naše první účast na anglické půdě, a to hned v Silverstone. Moc se na tento klasický okruh těšíme. Můj táta závodil v osmdesátých letech v Anglii v barvách továrního týmu Škoda na okruzích v Brands Hatch a na Doningtonu, tak jsem rád, že i náš současný tým něco podobného zažije. Naše M6 GT3 je stejně jako Beitske a Richard v dobré formě, tak uvidíme, jak to půjde.  Jako vždy půjdeme krok za krokem, s cílem předvést v obou závodech to nejlepší,“ doplnil oba jezdce šéf týmu Robert Šenkýř.

Závody GT Open můžete sledovat živě na YouTube kanále nebo na Digi Sport.

Časový harmonogram (SEČ):

Pátek – 6.9.2019
11:50 Volný trénink 1
15:15 Volný trénink 2

Sobota – 7.9.2019
11:50 Kvalifikace 1
17:15 Závod 1

Neděle – 8.9.2019
11:05 Kvalifikace 2
16:00 Závod 2

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: