Série EUROV8 pojede svůj první letošní závod v Monze

Série EUROV8 pojede svůj první letošní závod v Monze

Na konci setkání, které se konalo v Boloni mezi zástupci Asociace týmu ATT a FG GROUP, se obě strany dohodly na podmínkách provozu nově vytvořené séri

Série EUROV8 je připravena
Tým Scuderia Giudici pojede EuroV8 i letos
Třetí kolo EuroV8 ovládli domácí závodníci

Na konci setkání, které se konalo v Boloni mezi zástupci Asociace týmu ATT a FG GROUP, se obě strany dohodly na podmínkách provozu nově vytvořené série EUROV8 v roce 2014.

ATT a týmy účastnící se setkání zaručily, že se minimálně 16 vozů zúčastní v každém z šesti kol podle harmonogramu, tři v Itálii (Monza, Vallelunga, Mugello), jeden v České republice (Brno) a dva v Německu (Sachsenring, Hockenheim).

Společným cílem je zajistit konkurenceschopné startovné pole – a v důsledku toho – dobré výsledky při závodních víkendech (např. návštěvnost) před novým projektem „SUPERLEAGUE” stanoveným na rok 2015.

Rozvrh víkendu bude zachovávat dva závody kromě dvou kol v Německu, kde se pojede pouze jeden, nicméně delší závod. V sezoně 2014 by se měly objevit všechny známé značky jako Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Lexus, Maserati, Mercedes a Porsche.

Roberta Gremignani, jménem Asociace ATT, řekla: „Majitelé vozů navržených pro SUPERSTARS se těší na novou sérii s velkým nadšením. Kalendář je velmi dobře vyvážen a mistrovství se bude moci spolehnout na marketingového a komunikačního experta Maurizia Flamminia. Rozhodli jsme se vytvořit společenství s cílem zaručit technickou rovnováhu série s alespoň šestnácti automobily pro každý závod.”

Kalendář EUROV8 na rok 2014

6.4. – Monza, Itálie

4.5. – Vallelunga, Itálie

18.5. – Mugello, Itálie

22.6. – Brno, Česká republika

21.9. – Sachsenring, Německo

5.10. – Hockenheim, Německo

CZO – Denisa Hanáková
Foto: Superstars

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0