Seznamy přihlášených slibují pro Red Bull Ring mimořádnou podívanou

Seznamy přihlášených slibují pro Red Bull Ring mimořádnou podívanou

Na startu třetího ročníku ESET V4 Cupu na Hungaroringu se představilo více než 110 jezdců ze středoevropského regionu. Ne jinak tomu bude i na Red

Kvalifikace ESET V4 Cupu v Mostě
Opět spolu: osvědčené duo Kusín Kačírek se vrací
1H Masaryk Racing Days

Na startu třetího ročníku ESET V4 Cupu na Hungaroringu se představilo více než 110 jezdců ze středoevropského regionu.

Ne jinak tomu bude i na Red Bull Ringu, který je druhým ze šesti závodních podniků. Seznamy přihlášených jsou doslova impozantní a dá se očekávat, že víkend na Red Bull Ringu bude se stejně jako v loňském roce patřit k vrcholům celé sezóny.

Rodinu ESET V4 Cupu od letošního roku obohatily samostatné závody pohárové třídy ESET TWC. Ta byla vypsána pro pohárové vozy, jimž již několik posledních let dominuje Renault Clio III. a IV. generace. Své místo však zde mají také Mitsubishi Colt, Chevrolet Cruze a od letošního roku také nový Renault Twingo, které je určeno těm nejmladším závodníkům.

V úvodních dvou závodech ESET TWC na Hungaroringu se představilo celkem 35 vozů, jejichž jezdci maďarskému publiku předvedli dvě dech beroucí bitvy a právem tak patřili k ozdobám celého víkendu. Uvidíme, jak tomu bude v Rakousku, kam je do společného závodu SPRINT -2.0 + TWC přihlášeno 57 jezdců!

Spolu s TWC zavítají na Red Bull Ring i cestovní a GT vozy jako jsou BMW Alpina B6, Ferrari 458 Italia, Porsche 997, Mecedes SLS, či BMW Z4 GT3.

Na 43 pilotů čekají další dvě bitvy v závodech sprintu a v hodinovém vytrvalostním závodě. Divákům, kteří si o víkendu 22. – 24. května najdou cestu na tribuny štýrského okruhu, předvedou své jezdecké umění nejlepší středoevropští jezdci, z nichž jmenujme alespoň Štefana Rosinu, Miroslava Konopku, Jakuba Knolla, Bódise Kalmana.

Podobně našlapaný je i seznam pro sobotní vytrvalostní závod. Aktuálně se na něm nachází 48 přihlášených posádek.

V závodech formulových monopostů, tedy v sérii L21 Formula, se pak mezi 35-ti jezdci představí mimo jiné i velký domácí talent Christopher Höher, který je držitelem celé řady titulů, včetně titulu šampióna FIA Zóny Střední Evropy z roku 2013.

Chris Höher však není jediným talentem, který v Rakousku předvede své jezdecké umění. Přítomno zde bude také pět absolventů mezinárodního projektu RaceStar, v čele s vítězem Anže Urbančičem.

Projekt RaceStar vzniknul na podporu motoristického sportu ve středoevropském regionu. Do prvního ročníku se zapojilo celkem sedm států. Do Velkého finále se v dubnu na Slovakia Ringu zapojilo 134 účastníků, kteří se utkali o tři jezdecké sedačky ve třech závodních sériích pro sezónu 2015. Více informací o celém projektu naleznete na oficiálních stránkách www.racestar.sk.

Kompletní startovní listiny pro víkend ESET V4 Cupu na Red Bull Ringu naleznete na www.eset-v4.com.

COMMENTS

WORDPRESS: 3
  • comment-avatar

    Mám dotaz,kdo všechno z přihlášených na Red Bull Ring je taky přihlášen do třetího ročníku ESET V4 Cupu ?.ze .startovky to nezjistím,jsou tady startujicí ze šampionatů ,Zona,národní,DMV GT und Touring Car Cup,P 9 CHALLENGE.Tuším,že se někteří přihlásí až na místě do ESET V4 Cupu.Jde mě hlavně o divizi D4….. a neví někdo kam se VYTRATIL seriál Praga Endurance Cup The new Praga R1.?

  • DISQUS: 0