Sezona 2021 na Masarykově okruhu: Ferrari Challenge nebo Boss GP

Sezona 2021 na Masarykově okruhu: Ferrari Challenge nebo Boss GP

Automotodrom Brno představil kalendář pro sezonu 2021. Na Masarykově okruhu si znovu zazávodí šampionát Boss GP. Uvidíme ale mimo jiné i evropský šampionát Ferrari Challenge, který se do Brna vrátí po třech letech.

Premiéra Audi R8 LMS ultra v barvách týmu K&K Duck Racing dopadla na výbornou
Den otevřené dráhy
Po Histocupu se do Brna vrátí italský šampionát Gruppo Peroni!

Automotodrom Brno představil kalendář motoristických podniků pro rok 2021. Na Masarykově okruhu uvidíme během sezony závody motocyklů, sportovních vozů, cestovních vozů, formulí nebo také klání drifterů.

První akcí bude motocyklová Jarní cena Brna, která o víkendu 9.-11. dubna zahájí novou sezonu seriálu Českomoravské asociace motocyklového sportu v závodech na přírodních okruzích. Na své si ale během dubna přijdou v Brně i fandové čtyř kol. Dva týdny po Jarní ceně Brna se totiž uskuteční druhý letošní podnik Histo Cupu, tedy šampionátu pro historické cestovní vozy, sportovní vozy a monoposty.

V květnu se do moravské metropole vrátí po tříleté pauze evropská série Ferrari Challenge, která zde absolvuje třetí podnik své sezony. V programu okruhu nebudou ani letos chybět Masaryk Racing Days. Ty se uskuteční v úvodu září a jejich součástí budou mimo jiné závody šampionátů FIA CEZ a TCR Eastern Europe nebo také série starších formulových monopostů Boss GP, v němž účinkují i vozy formule 1. Posledním letošním podnikem bude na Automotodromu Brno klání Czech Drift Series.

Ferrari Challenge Europe se letos vrátí po třech letech do Brna. Foto: Automotodrom Brno

Letos a ani v budoucnosti již ale nebudeme na Masarykově okruhu vídat závody světových šampionátů: „S pořádáním světových závodů máme mnohaleté zkušenosti a velmi dobře známe ekonomiku takového podniku. Žádnou sportovní ani kulturní akci světového významu není ekonomicky možné zorganizovat bez patřičné veřejné podpory,“ uvedla statutární ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Zda-li se podniky, které jsou pro letošek v Brně v plánu, skutečně odjedou, bude záležet na epidemickém vývoji a s ním souvisejících vládních opatřeních. Kromě pořádání zmíněných klání bude letos Automotodrom Brno také komerčně pronajímat okruh klubům a agenturám.

Kalendář Automotodromu Brno pro sezonu 2021:

Akce Termín
Jarní cena Brna 9.-11. dubna
Histo Cup 24.-25. dubna
Ferrari Challenge Europe 29.-30. května
Masaryk Racing Days 4.-5. září
Czech Drift Series 23.-24. října

Zdroj a úvodní foto: Automotodrom Brno

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0