Sezóna a dost? BMW zvažuje odchod z WEC

Sezóna a dost? BMW zvažuje odchod z WEC

Podle nejnovějších informací zvažuje německá automobilka odchod ze šampionátu FIA WEC. Pro BMW je to sice teprve první sezóna, ale továrnímu týmu se

Vývoj BMW M6 GT3 a Porsche 911 GT3-R pokračuje
Tom Coronel otestoval BMW M3 DTM
Formule E: Za BMW-Andretti by měli v nováčkovském testu nastoupit Spengler s Wittmannem

Podle nejnovějších informací zvažuje německá automobilka odchod ze šampionátu FIA WEC. Pro BMW je to sice teprve první sezóna, ale továrnímu týmu se příliš nedaří a na kontě má zatím jen jediné pódium. Místo toho je ve hře větší zapojení do zámořské série IMSA a možný vstup do kategorie DPi.

BMW si odbylo svůj debut ve FIA WEC loni v květnu, a to při úvodním podniku super sezóny 2018/19 v belgickém Spa-Francorchamps. Německá automobilka nasazuje pravidelně v mistrovství světa dva vozy, se kterými ovšem dosud získala jen jediné pódiové umístění a BMW tak připadá poslední místo ve třídě GTE Pro.

Vůz M8 GTE se kromě toho objevuje také v zámořské sérii IMSA, kde se ovšem BMW daří. Hned loňská první sezóna přnesla dvě vítězství ve třídě GT Le Mans, na kterou automobilka navázala výhrou v lednovém závodě 24 hodin Daytona.

Šéf motorsportu u BMW Jens Marquardt se již předtím nechal slyšet, že o hypervozy automobilka velký zájem nemá. Rozhodnutí ohledně budoucnosti ve třídě GTE Pro pak přijde až po skončení super sezóny. Údajně se automobilka ale zajímá o stavbu prototypu třídy DPi pro sérii IMSA. Podobný krok zvažuje i konkurenční Ford.

Ačkoliv se BMW původně upsalo FIA WEC na dva roky, příchod super sezóny situaci změnil. Ta totiž trvá celých 14 měsíců a závod 24h Le Mans účastníci absolvují hned dvakrát. Německá automobilka také údajně není zcela spokojena s náklady a obecně s propagací v rámci šampionátu.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 2 years ago

    Kategorie DPi je paskvil odvozený z LMP2.

  • DISQUS: 0