Sezóna FIA WEC 2019/20 odstartuje na Silverstonu

Sezóna FIA WEC 2019/20 odstartuje na Silverstonu

O uplynulém závodním víkendu FIA WEC na okruhu Silverstone byl odhalen provizorní kalendář první opravdové zimní sezóny, která začne v září 2019 a sko

V sezóně 2014 budou moci startovat i starší vozy
Upřesnění sportovních pravidel pro příští sezónu WEC
Přání vyslyšeno! Závody ve Fuji a Šanghaji 2019 posunuty

O uplynulém závodním víkendu FIA WEC na okruhu Silverstone byl odhalen provizorní kalendář první opravdové zimní sezóny, která začne v září 2019 a skoční v červnu 2020. Organizátoři potvrdili nejen návratu do Bahrajnu, ale také experimentování s různou délkou závodů.

Kalendář čítá osm podniků a sezónu zahájí čtyřhodinový závod na britském okruhu Silverstone. Šampionát FIA WEC se následně podívá do Japonska, Číny, Bahrajnu, Brazílie, USA, Belgie a vše završí čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans.

O návratu do Bahrajnu se hovořilo již nějakou dobu a nyní je potvrzen prosincový termín. Velké dohady panovaly také o vhodném datu konání závodu v Brazílii, kde se nakonec pojede v únoru. Na konečné potvrzení čeká zatím ještě Sebring.

Vše jasno má naopak šestihodinový závod na okruhu Fuji, který v tuto chvíli koliduje, stejně jako v aktuální super sezóně, se závodem Motul Petit Le Mans. Kvůli tomu se ovšem opřel ředitel WEC Gerard Neveu do zámořské série IMSA.

„Mnoho, mnoho let měla IMSA závod o prvním říjnovém víkendu. Po 20 let to tak platilo. A když se podle toho zařídíme, tak najednou změní plány kvůli školnímu fotbalu v Atlatně. Pardon, ale my se zkrátka nemůžeme řídit fotbalovou sezónou v Americe,“ vysvětlil situaci Neveu, který zároveň připomněl, že je potřeba se také vyhnout závodům Formule 1.

Kolizní termín má zatím také závod v Šanghaji, který tak možná vyjde na stejný víkend jako FIA GT World Cup v Macau. Neveu ovšem rychle potvrdil, že WEC jen čeká na potvrzení data závodu v Macau a podle toho se WEC přizpůsobí.

Provizorní kalendář nyní čeká na potvrzení světové rady FIA, která zasedá 12. října.

Kalendář FIA WEC 2019/20

1. září 2019 – 4h Silverstone
13. října 2019 – 6h Fuji
17. listopadu 2019 – 4h Šanghaje
14. prosince 2019 – 8h Bahrajnu
1. února 2020 – 6h Sao Paula
březen 2020 – 1000 mil Sebringu*
3. května 2020 – 6h Spa-Francorchamps
13. – 14. června 2020 – 24h Le Mans

* datum zatím neznámé

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 3 years ago

  Čtyřhodinovky do světového vytrvalostního šampionátu nepatří. Závody v Silverstone a v Šanghaji budou degradovány na úroveň ELMS a AsianLMS.

  Vzdálenosti na 1000 mil chybí tradice. Je to ustupování IMSA, čili organizaci, která se nedůstojným způsobem přizpůsobuje kalendáři přhlouplého amerického fotbalu!

  Šampionát překračující hranice kalendářního roku působí schizofrenně a nepřehledně.

  • comment-avatar
   A. Novák 3 years ago

   V podstatě s vámi souhlasím ve všem, jen tu nepřehlednost a schizofrenii “mezisezonních” kalendářů docela chápu. Vzhledem k tomu, jak se mění klima, tak sezona od podzimu do jara začíná být přijatelnější než běžná kalendářní sezona přes léto. Závodit při teplotách 40 stupňů ve stínu hraničí s nerozumem a je to trápení pro všechny – účastníky, pořadatele i diváky (kterých kvůli tomu přijde málo).

 • DISQUS: 0