Signatech Alpine a Racing Team Nederland v LMP2 i příští sezónu

Signatech Alpine a Racing Team Nederland v LMP2 i příští sezónu

Stáje Signatech Alpine a Racing Team Nederland patří ke stálicím na startovním roštu FIA WEC ve třídě LMP2 a není tak překvapením, že oba týmy zůstáv

FIA WEC: Kvalifikační formát dozná změn
Ford chystá velký návrat do Le Mans
WEC se v sezoně 2018 vyhne termínovým kolizím s Formulí E

Stáje Signatech Alpine a Racing Team Nederland patří ke stálicím na startovním roštu FIA WEC ve třídě LMP2 a není tak překvapením, že oba týmy zůstávají v šampionátu i pro příští rok, a to opět ve třídě LMP2. Holandský tým se navíc odhodlal ke změně šasi a naváže spolupráci s TDS Racing.

Signatech Alpine čeká již pátá sezóna v rámci FIA WEC ve třídě LMP2. Francouzská stáj potvrdila své setrvání na startovním roštu i pro ročník 2019/20. Tým, který již dvakrát zvítězil ve 24h Le Mans ve své třídě, čeká již třetí sezóna s prototypem Alpine A470 Gibson založeným na voze od Orecy.

Jezdecké složení stáj hodlají zástupci ze Signatech Alpine oznámit až po letošním závodu 24h Le Mans. V super sezóně 2018/19 za francouzskou stáj nastupuje posádka s číslem 36 ve složení Nicolas Lapierre, Pierre Thiriet a Andre Negrao. Ti zatím zvládli ve všech dosavadních závodech v rámci super sezóny dokončit na pódiu.

Nederland

Racing Team Nederland naopak již oznámil své jezdecké složení, ale také nový prototyp. V posledních dvou letech využíval tým prototypy Dallara, ale od příští sezóny přechází na značku Oreca. Kvůli tomu pak holandský tým navazuje spolupráci s týmem TDS Racing, který například loni pomohl stáji G-Drive Racing k titulu v sérii ELMS ve třídě LMP2.

Za Racing Team Nederland budou v příští sezóně závodit Frits van Eerd, Giedo van der Garde a Nyck de Vries. Kromě toho tým také oznámil založení juniorky, se kterou se hodlá zaměřovat na výchovu mladých talentů. Tento juniorský program má být zaměřen na motokárovou scénu v Nizozemí.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0