Silná konkurence v TCR a tři vítězství v rámci ESET GT

Silná konkurence v TCR a tři vítězství v rámci ESET GT

Tým GT2 Motorsport může po závodech v Grobniku slavit. V rámci pěti závodů vybojovali jeho jezdci hned čtyři stupně vítězů. Libor Milota startující

Pekař v sobotu skončil těsně pod pódiem
Pekař se v Mostě dostal do trháku
Pekař vede před posledním podnikem o 36 bodů

Tým GT2 Motorsport může po závodech v Grobniku slavit. V rámci pěti závodů vybojovali jeho jezdci hned čtyři stupně vítězů.

Libor Milota startující s Mercedesem AMG GT3 neměl na chorvatském okruhu konkurenci. Kvalifikace i závodní jízdy vyhrál tím nejpřesvědčivějším způsobem. Konečná bilance? Dvě vítězství ve sprintových závodech a první místo v rámci hodinové vytrvalosti, ve které startoval se Sergejem Pavlovcem. „Zvládli jsme vše, co jsme měli. Tři vítězství to snad není už co víc si přát. Rychlost máme a já věřím, že nám vydrží až do konce sezóny. Všichni v týmu jsou nadšení, takže lépe to být nemohlo. Cením si toho, že jsme jeli konstantně a hlavně rychle. Nasbírali jsme tak další data, která jsou hodně ceněná,“ řekl Libor Milota

Silné a početné startovní pole mělo v Chorvatsku TCR Eastern Europe Series. Celkem osmnáct aut v čele s evropskou špičkou bojovalo o body do celkového šampionátu. Jáchym Galáš se před sezónou cítil hodně motivovaný, ale i pro něj byla silná konkurence překvapením. „Před sezónou jsem čekal, že budeme výše, ale ve startovní listině se ukázalo hned několik dobrých jmen a nebude to tak lehké. Nakonec je tedy páté a čtvrté místo asi úspěch. Ale jako každý závodník ve startovním poli jezdím na závody abych je vyhrával. Nevím, zda jsme schopni se s touto technikou pohybovat někde výše. Ale určitě neházím flintu do žita,“ hodnotil závody Jáchym Galáš, který skončil na pátém a čtvrtém místě. Vedle toho ale vybojoval hned dvě vítězství v rámci Junior Trophy.

V týmu GT2 Motorpsort startuje v identickém voze VW Golf GTi TCR také polský závodník Szymon Ladniak. Ten v první jízdu dokončil na dvanáctém, tedy nebodovaném místě. V té druhé bohužel cíl nespatřil, když jej zlobila technika v podobě převodovky.

Jáchym Galáš ve voze Volkswagen Golf GTi TCR absolvoval také vytrvalostní závod hodinový závod, ve kterém skončil na druhém místě.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0