Silniční verze rekordmana z Nordschleife v české premiéře

Silniční verze rekordmana z Nordschleife v české premiéře

Od roku 2009 drží britská automobilka Radical časem 6:48 rekord produkčních automobilů na slavné Severní smyčce. V loňském roce si u Radicalů udělali

Why rent houses should be 1 of the 7 deadly sins
Po nevydařené kvalifikaci vybojovali jezdci týmu FOR-ZA racing dvě umístění v TOP TEN
Záruba s Formánkem vyrazili do Anglie pro další zkušenosti

Od roku 2009 drží britská automobilka Radical časem 6:48 rekord produkčních automobilů na slavné Severní smyčce. V loňském roce si u Radicalů udělali další radost a poslali svůj neuniverzálnější okruhový speciál SR3 na silnice. Označení SL „Street Legal“ napovídá, že vůz dostal silniční výbavu, prvky pro ochranu chodců a to nejdůležitější – SPZ. To, že bylo SL původně zrozeno pro Silverstone, pocítí řidiči v každé zatáčce a ani na dálnicích nezůstanou pozadu. Přeplňovaný motor Ford Ecoboost má výkon 300 koní, Radical váží pouhých 725 kg, což dává fantastický poměr 2,4 kg/hp. I když karoserie nevypadá nijak mohutně, bezpečnostní rám vozu splňuje bezpečnostní předpisy FIA i homologační předpisy Evropské Unie. O komfort a dynamiku jízdy se stará závodní šestistupňová převodovka se sekvenčním řazením. Ovládání na volantu zahrnuje mimo jiné mapování řídící jednotky motoru, u Ferrari známé jako Manettino.

Radical SL se české veřejnosti poprvé představí na nadcházejícím Autosalonu v Brně (4.-8.dubna, Brněnské výstaviště). Vystaven bude společně se závodními Radicaly SR3 RS, takže každý návštěvník bude moci porovnat oba modely a případně si zamluvit testovací jízdu.