Smejkal chce v Mostě zužitkovat výhodu takřka domácího prostředí. Cílem jsou dva bodované výsledky

Vít Smejkal uzavře své letošní působení v seriálu TCR Eastern Europe na Autodromu Most. Jakožto pro litvínovského závodníka jde o jeho takřka domácí okruh, na kterém již najel mnoho kilometrů. Z této výhody chce proto vytěžit maximum a odvézt si dva bodované výsledky.

"Moc se těším. Přijde se podívat spousta fanoušků, kamarádů, přátel a celá rodina. V podstatě je to pro mě takový splněný sen," říká před začátkem víkendu Smejkal, pro kterého letos půjde v TCR Eastern Europe o třetí start.

Z obou svých předchozích vystoupení na Red Bull Ringu a Slovakiaringu si Smejkal dokázal odnést body. Zatímco na Red Bull Ringu bral osmé a desáté místo, na Slovensku si připsal bod za desátou příčku ve druhém závodě. V první jízdě mu utekl bod jen těsně, neboť do cíle dorazil téměř hned za Robertem Pravdičem. V Mostě by si ale rád odnesl opět dvě umístění v elitní desítce.

"Určitě bych si přál být v obou závodech mezi nejlepšími deseti. Chtěl bych využít toho, že tuto trať znám. Sice toho nemám v Cupře tolik najeto, ale myslím si, že tady bych se měl adaptovat mnohem rychleji než na Red Bull Ringu nebo na Slovakiaringu. Určitá výhoda by to být mohla," věří Smejkal.

Ať si to rozdají mezi sebou...

Smejkal sice vstupuje do víkendu jako sedmnáctý muž průběžného pořadí se ziskem šesti bodů na kontě, i přesto se ale před víkendem nabízela možnost, že by mohl zasáhnout do boje o titul. Je totiž jezdcem Aditis, za kterou závodí rovněž Bartosz Groszek. Polák se nachází v čele průběžného pořadí s náskokem dvou bodů před Petrem Semerádem a s náskokem 51 bodů před třetím Petrem Čížkem, u kterého také stále ještě žije matematická šance. Nabízela se tak otázka, zdali by byl Smejkal ochoten přistoupit na týmovou režii v případě, že by se v závodě nacházel před Groszkem. Českému jezdci se ale nechce do boje o mistrovskou korunu zasahovat.

"Zatím jsme žádnou týmovou režii nedomlouvali a myslím si, že v tomto směru pojedu sám na sebe. Nikdy jsme nad tím nepřemýšleli. Navíc si myslím, že Bartosz je rychlý jezdec a pokud by něco takového nastalo, poradí si se mnou sám. Byl bych rád, kdyby si to kluci rozdali mezi sebou a rozhodlo se mezi nimi," nechce se plést do rozhodující bitvy.

Do TCR Eastern Europe by se Smejkal rád vrátil i příští rok. Tentokrát už je ale jeho předběžným cílem absolvovat kompletní sezonu.

"Je to skvělý šampionát. Působí zde vyrovnaní jezdci a také vyrovnané týmy, což dokládá i to, že se o titulu rozhodne až v posledním závodě. Jsem rád, že se mi daří závod od závodu zrychlovat a přibližovat se k soupeřům. Právě teď je to všechno v jednání. Byl bych ale rád, kdyby se všechno povedlo a partneři mě podpořili tak jako letos," poodhaluje své plány do budoucna.

Mostecký víkend, kde TCR Eastern Europe jede jako součást doprovodného programu ME tahačů, se bude tradičně skládat ze dvou závodů. Jak již je zvykem, jeden se uskuteční v sobotu a druhý v neděli. Zatímco do první jízdy jezdci vyrazí v sobotu v 15:20, v neděli se bude závodit od 13:40.

Foto: TCR Eastern Europe

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.