Šmídl na celkovém 14. místě EuroNASCAR Esports Series

Šmídl na celkovém 14. místě EuroNASCAR Esports Series

Michalu Šmídlovi patří po vítězství ve Watkins Glen v průběžném pořadí EuroNASCAR Esports Series 14. místo. Na svém kontě má 40 bodů.

Olejářský gigant TOTAL je partnerem mosteckého autodromu
Vyčerpávající víkend s vítěznou tečkou Richarda Chlada Jr.
Tým Křenek Motorsport vyšle do závěrečného podniku FIA ETCC Václava Nimče

Druhý mistrovský závod EuroNASCAR Esports Series ve Watkins Glen, který se uskutečnil toto úterý, přinesl velký důvod k radosti stáji Autodromu Most. Její jezdec Michal Šmídl totiž suverénním způsobem celý podnik opanoval, když si nejprve připsal nejrychlejší čas v kvalifikaci a poté stylem start-cíl triumfoval jak v první rozjížďce, tak v hlavním klání.

Za tento výsledek si zkušený virtuální závodník, kterého jsme mimo jiné mohli během roku 2018 spatřit v oficiálním esportovém šampionátu formule 1 u stáje Haas, připsal na konto 40 bodů. S touto sumou se nyní v průběžném pořadí seriálu nachází na 14. pozici.

Je ovšem třeba podotknout, že Šmídl neabsolvuje v barvách týmu všech zbývajících šest závodů. Nastoupit by měl totiž pouze v jednom z nich. Kvůli této skutečnosti tak nemůže v celkové klasifikaci pomýšlet na kdovíjaký výsledek.

S výjimkou Michala Šmídla reprezentovali mostecký tým v doposud dvou odjetých závodech také Michal Froněk a Jakub Krafek. Ani jeden z nich si ale na své konto žádné body nepřipsal.

průběžné pořadí EuroNASCAR Esports Series: 1. Lasse Sørensen (Dánsko, DF1 Racing) 71, 2. Alon Day (Izrael, PK Carsport) 68, 3. Loris Hezemans (Nizozemsko, Hendriks Motorsport) 67… 14. Michal Šmídl (Česká republika, Autodrom Most) 40,  – Jakub Krafek (Česká republika, Autodrom Most) 0, – Michal Froněk (Česká republika, Autodrom Most) 0.

titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0