Šmídl vybojoval pro Most ve Watkins Glen vítězství

Šmídl vybojoval pro Most ve Watkins Glen vítězství

Jezdec týmu Autodromu Most Michal Šmídl ovládl druhý závod EuroNASCAR Esports Series ve Watkins Glen.

Gabriela Jílková si v Mostě připsala druhé vítězství
Týmy ETCC si mostecký autodrom otestují už v dubnu, těší se na fanoušky
Radicalteam nasadí do vytrvalostního závodu 6h Le Most tři vozy!

V úterý se uskutečnil druhý mistrovský podnik virtuální série závodů evropských NASCAR. Startovní pole seriálu s názvem EuroNASCAR Esports Series tentokrát změřilo síly na okruhu v americkém Watkins Glen.

Mezi účastníky pochopitelně ani v tomto případě nechyběl tým Autodromu Most, pojmenovaný po tamním klání NASCAR Whelen Euro Series – OMV MaxxMotion NASCAR Show. Během úvodního podniku na Brands Hatch, kde se závodilo minulý týden, reprezentovali stáj Michal Froněk a také obchodní manažer Autodromu Most pro sport Jakub Krafek, který prvního jmenovaného vystřídal po kvalifikaci a úvodní rozjížďce pro závod o posledních šest postupových míst do hlavního klání. Do finálové bitvy se ale bohužel tým neprobojoval.

Mostečtí na Brands Hatch do finále nepostoupili

Ve Watkins Glen se severozápadočeši rozhodli nasadit hned dva vozy. Zatímco v jednom z nich se opět představil Krafek, ve druhém dostal příležitost úspěšný český virtuální závodník Michal Šmídl, kterého jsme v roce 2018 mohli mimo jiné spatřit i v oficiálním esportovém šampionátu formule 1 u stáje Haas.

A nad rozhodnutím sáhnout po Michalu Šmídlovi, který je součástí profesionálního švýcarského simracingového týmu Varga Sim Racing, si mostečtí museli po skončení amerického klání mnout ruce. Čtyřnásobný šampion série Virtual GP totiž podnik doslova opanoval.

Nejúspěšnější byl již v kvalifikaci, kde si časem 1:10,050 zajistil čelní startovní pozici pro první rozjížďku. Přemožitele poté nenašel ani zde, kde zvítězil stylem start-cíl. A Šmídlovo dominantní tažení nedokázali soupeři zastavit ani v hlavním závodě, kde po startu z pole position znovu strávil celý závod ve vedení a s přehledem si dojel pro prvenství.

Zveřejnil(a) Nascar Whelen Euro Series dne Úterý 5. května 2020

 

Českého závodníka doplnili na pomyslných stupních vítězů dva loňští mistři NASCAR Whelen Euro Series. Zatímco na druhém místě skončil celkový vítěz kategorie Elite 2 (dnes EuroNASCAR 2) Lasse Sørensen, třetí příčku obsadil šampion třídy Elite 1 (nyní EuroNASCAR Pro) Loris Hezemans.

Pokud jde o druhého reprezentanta mostecké ekipy Jakuba Krafka, tomu se bohužel do hlavního závodu postoupit nepovedlo. Zatímco v kvalifikaci zaznamenal 45. čas, třetí rozjížďka pro něj skončila po startu z 15. příčky nepostupovým 14. místem a musel tak putovat do závodu poskytující poslední šanci pro postup do hlavního klání. Mezi nejúspěšnější šestkou, která se do závěrečné bitvy kvalifikovala, se ovšem neumístil a pod šachovnicovým praporkem projel jako devátý. Na tuto příčku se propracoval ze 12. startovní pozice.

Zajímavou tvář mezi účastníky představoval jezdec stáje Red Bull KTM Tech3 v MotoGP Iker Lecuona. Ani Španěl, který si připsal 35. čas v kvalifikaci, 16. místo ve druhé jízdě a odstoupení v bitvě o posledních šest postupových míst, se ale do finále nedostal.

V úterý 12. května se uskuteční třetí dějství EuroNASCAR Esports Series. Jeho dějištěm bude ve virtuálním prostoru nizozemský Zandvoort.

výsledky kvalifikace: 1. Michal Šmídl (Česká republika, OMV MaxxMotion NASCAR Show) 1:10,050, 2. Andre Castro (USA, DF1 Racing) +0,117, 3. Guillaume Deflandre (Belgie, RDV Competition) +0,236… 45. Jakub Krafek (Česká republika, OMV MaxxMotion NASCAR Show) +2,393.

výsledky první rozjížďky: 1. Michal Šmídl (Česká republika, OMV MaxxMotion NASCAR Show) 9 kol, 2. Lasse Sørensen (Dánsko, DF1 Racing) +1,724, 3. Giorgio Maggi (Švýcarsko, Hendriks Motorsport) +4,079.

výsledky druhé rozjížďky: 1. Jeffrey Roeffen (Nizozemsko, Hendriks Motorsport) 9 kol, 2. Ben Creanor (Velká Británie, Mishumotors) +7,528, 3. Andre Castro (USA, DF1 Racing) +7,618.

výsledky třetí rozjížďky: 1. Guillaume Deflandre (Belgie, RDV Competition) 9 kol, 2. Loris Hezemans (Nizozemsko, Hendriks Motorsport) +2,078, 3. Alessandro Brigatti (Itálie, Feed Vict Racing) +5,954… 14. Jakub Krafek (Česká republika, OMV MaxxMotion NASCAR Show) +31,638.

poslední šance pro kvalifikaci: 1. Justin Kunz (Německo, DF1 Racing) 9 kol, 2. Francesco Garisto (Itálie, 42 Racing) +2,838, 3. Alon Day (Izrael, PK Carsport) +9,232… 9. Jakub Krafek (Česká republika, OMV MaxxMotion NASCAR Show) +25,111.

hlavní závod: 1. Michal Šmídl (Česká republika, OMV MaxxMotion NASCAR Show) 26 kol, 2. Lasse Sørensen (Dánsko, DF1 Racing) +3,359, 3. Loris Hezemans (Nizozemsko, Hendriks Motorsport) +4,088.

zdroj titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0