Šmídla jsme v barvách Mostu neviděli naposledy

Šmídla jsme v barvách Mostu neviděli naposledy

Michal Šmídl by si měl v EuroNASCAR Esports Series zazávodit za tým Autodromu Most ještě jednou. Vítěz závodu ve Watkins Glen to prozradil po skončení amerického podniku.

Kdo bude lvem FIA ETRC 2013? Že by Lion Truck a Steffanie Halm?
Seznamte se: Jiří Forman – nové eso Buggyry pro letošní rok
Tomáš Enge koučuje v Mostě jezdce svého týmu pro víkendový závod FIA CEZ

Na okruhu ve Watkins Glen se včera uskutečnil druhý mistrovský podnik virtuálního šampionátu EuroNASCAR Esports Series. A stáj Autodromu Most s názvem OMV MaxxMotion NASCAR Show během něj zažila velmi vydařené vystoupení. Jejímu jezdci Michalu Šmídlovi se totiž hned při debutu v barvách týmu podařilo suverénním způsobem zvítězit. Není tedy divu, že po skončení tohoto klání smutný rozhodně nebyl.

Šmídl vybojoval pro Most ve Watkins Glen vítězství

„Se svým výkonem jsem velice spokojený, protože na platformě iRacing netrávím skoro vůbec žádný čas. Sžít se s vozem pro mě představovalo velkou výzvu. Pochopit jeho chování bylo ze začátku poměrně těžké. V průběhu pár minut se mi ale podařilo hodně vyčistit stopu a věděl jsem, co je třeba dělat, abych na trati zajížděl co nejrychlejší časy a maximalizoval tak svůj potenciál,“ řekl Šmídl, který by letos měl mostecké reprezentovat v EuroNASCAR Esports Series reprezentovat ještě jednou.

„V barvách týmu Autodromu Most se objevím ještě při jednom závodě. Zatím ale nedokážu říct, ve kterém. Bude záležet na tom, jak se domluvím s Jakubem Krafkem (obchodní manažer Autodromu Most pro sport, rovněž závodí v EuroNASCAR Esports Series – pozn. red.), kterému tímto děkuji za nabídnutou příležitost. Virtuální závodění je stejně jako to reálné o neustálém učení se novým věcem a tato zkušenost se mi dost zalíbila.“

Na scéně virtuálního závodění není Šmídl žádným zelenáčem. Na svém kontě má totiž například čtyři tituly v sérii Virtual GP a mimo jiné jsme ho mohli spatřit také v oficiálním esportovém šampionátu formule 1, kde v sezoně 2018 hájil barvy týmu Haas. V současnosti patří do řad profesionálního švýcarského týmu Varga Sim Racing.

zdroj titulní fotografie: NASCAR Whelen Euro Series

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0