Smíšené pocity a poloviční úspěch jezdců týmů Mičánek Motorsport powered by Buggyra na jubilejní Velké ceně Slovenské republiky

Smíšené pocity a poloviční úspěch jezdců týmů Mičánek Motorsport powered by Buggyra na jubilejní Velké ceně Slovenské republiky

Bronislav Formánek si z jubilejní desáté Velké ceny Slovenské republiky odváží body a poháry za první a druhé místo. Týmový junior Michal Makeš

Tečku za sezónou 2014 udělají testy v Barcelóně a ve Valencii
Jezdci týmu Mičánek Motorsport na zkušené v šampionátu FIA CEZ
Sobotní sprint D5 a D4 vyhrál Marcin Jedlinski

Bronislav Formánek si z jubilejní desáté Velké ceny Slovenské republiky odváží body a poháry za první a druhé místo. Týmový junior Michal Makeš odjíždí po dvou kolizích bez bodů.

Slovakia Ring zažil o uplynulém víkendu již desátou Velkou cenu Slovenské republiky v jejímž rámci do bojů o poháry zasáhli také dva jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra.

Výkony a výsledky týmových jezdců hodnotí týmový manažer, Jiří Mičánek jr.: „Byl to víkend dvou různých světů. Mám radost z výsledků Broňka Formánka. První a druhé  místo před plnými diváckými svahy vždy potěší. Celý tým fungoval na výbornou, což přispělo k tomu, že jsme v průběhu tří dnů nezaznamenali jediný problém, tedy až na neskutečnou noční průtrž mračen. Vytrvalý šestihodinový déšť vyplavil v noci ze soboty na neděli celý paddock. Pod vodou byla ráno i většina dráhy a tak bylo rozhodnuto o zrušení druhých kvalifikací a do závodů se tak startovalo dle sobotních výsledků.“

Formánkovým největším soupeřem v pohárové třídě GTC byl domácí jezdec Samuel Sládečka jenž startoval s identickým vozem Lamborghini Huracane Super Trofeo Evo a souboje této dvojice patřili k hlavním ozdobám celého závodu.

O poznání hůře se však dařilo druhému z jezdců Michalu Makešovi. Týmový junior obhajuje zónový titul z loňské sezóny a jeho dosavadní bilanci šesti vítězství v šesti závodech na Slovakia Ringu ukončily kontakty se soupeři v obou závodních jízdách.

„Michal Makeš si tady vybral svou porci smůly snad za celé dvě sezóny. V sobotu kolidoval s jezdcem o kolo zpět a se zlomenou poloosou skončil ve štěrku mimo trať. V neděli se pak celá situace opakovala s tím, že k incidentu došlo v rámci souboje s Petrem Majerem. V obou případech však šlo o ztrátu prvního místa a to mrzí dvojnásob,“ dodal Jiří Mičánek jr..

Nabitý program týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra bude pokračovat i v nadcházejících dnech. Ihned po návratu ze Slovenska vyráží tým na slavný Nürburgring, kde se o víkendu uskuteční předposlední podnik Lamborghini Super Trofeo Europe. Po něm bude následovat opětovný přesun do Brna na tradiční podzimní podnik Masaryk Racing Days.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0