Sobotní sprint D5 a D4 vyhrál Marcin Jedlinski

Sobotní sprint D5 a D4 vyhrál Marcin Jedlinski

Úvodní sprintový závod vozů divizí D5 a D4 opanoval v Brně Marcin Jedlinski. Jako druhý projel cílem Richard Chlad Jr. a třetí pozici obsadil To

Milan Valášek a Miro Horňák vezou z promočeného Brna vítězství
K&K Racing Team na PCMO
Změny v brněnském kalendáři akcí na podzim 2016

Úvodní sprintový závod vozů divizí D5 a D4 opanoval v Brně Marcin Jedlinski. Jako druhý projel cílem Richard Chlad Jr. a třetí pozici obsadil Tomáš Vojtěch, který zároveň slavil ve třídě D5. Kategorie GTC patřila Bronislavu Formánkovi, GT E1+3500 Petru Kačírkovi a GT3 Gregoru Zsigovi.

Součástí letošního ročníku Masaryk Racing Days je mimo jiné i pokračování letošního ročníku šampionátu středoevropské zóny FIA CEZ.

V páteční kvalifikaci na úvodní sprintový závod vozů divizí D5 a D4 kralovaly vozy první zmíněné skupiny. Pro pole position si totiž dojel Petr Lisa před druhým Tomášem Vojtěchem.

V závodě to již ale byla třída GTC -, která tahala za delší konec. Pro vítězství si totiž v úvodním klání, které bylo stejně jako celý sobotní program ovlivněno deštivým počasím a startem za zpomalovacím vozem, dojel Marcin Jedlinski. Za pilotem stáje Olimp Racnig proťal cílovou pásku na druhém místě Richard Chlad Jr. a poslední pódiovou pozici ve třídě GTC – bral Libor Milota, který se v celkovém pořadí umístil na 5. místě.

Co se ale celkové klasifikace týče, zde bronz vybojoval pilot Pragy Tomáš Vojtěch, který se zároveň radoval z triumfu mezi vozy divize D5. Zde ho na pódiu doplnil druhý Petr Lisa, který se po startu z pole position propadl během závodu až na celkovou 8. pozici. Jako třetí byl se čtyřmi koly ztráty klasifikován Tomáš Konvička.

GTC si podmanila stáj Mičánek Motorsport. Zvítězil zde totiž Bronislav Formánek před stájovým kolegou Liborem Dvořáčkem. Dvojici tohoto týmu dělal na pódiu společnost třetí Zdeněk Wertheim.

V GT E1+3500 si dojel suverénním způsobem pro vítězství Petr Kačírek, kterého v cíli následoval druhý Kalman Bodis . Startovní listina kategorie GT3 čítala pouze jedno jméno a to Gregora Zsiga, který si tak připsal prvenství bez větších potíží.

kompletní výsledky závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0