Soupeř Galáše, Makeše a dalších mění vůz. Vesnić pojede s Audi

Šampion TCR Eastern Europe z roku 2019 Milovan Vesnić již letos nebude závodit s vozem Cupra Leon. Místo toho usedne do Audi RS 3 LMS.

V předchozích dvou sezonách TCR Eastern Europe závodil Milovan Vesnić s vozem Cupra Leon TCR. Zatímco v roce 2019 si s tímto autem dojel pro titul vůbec prvního šampiona této série v historii, loňská sezona pro něj skončila celkových druhým místem, když nestačil pouze na dominujícího Dušana Borkoviče. Pro letošní sezonu ale chystá srbský závodník změnu. Cupru vymění za Audi RS 3 LMS TCR.

„Už nastal čas starou Cupru odložit. Bylo to skvělé auto, ale v motorsportu se musíte posouvat dopředu. Vozům Audi se loni dařilo ve všech TCR sériích a myslím si, že v těchto finančně náročných časech je to dobrá volba. Malinko se posuneme dopředu a doufáme, že budeme znovu bojovat o čelní příčky,“ uvedl Vesnić.

Zda-li ale budeme i letos vídat srbského pilota v TCR Eastern Europe, zatím není jasné: „Stále nemohu potvrdit, kde budu v sezoně 2021 závodit. Za pár týdnů to ale budeme vědět,“ dodává.

Šampionátu TCR Eastern Europe se v předchozích dvou sezonách účastnili i čeští jezdci. Spatřit jsme v něm mohli Jáchyma Galáše, Dušana Kouřila mladšího, Petra Čížka, Tomáše Pekaře, Radima Adámka a Michala Makeše. Účast v letošní sezoně dosud z našich jezdců potvrdili Makeš, Čížek, Galáš, Pekař, Adámek, ale také Richard Meixner.

Zdroj: vlastní materiál redakce, úvodní foto: Milovan Vesnić/Facebook