Soutěž Motorsport ve školách zná vítěze

Soutěž Motorsport ve školách zná vítěze

Letošní dobročinný projekt z dílny Petra Fulína s názvem Motorsport ve školách zná své vítěze. Po týdenním hlasování na Internetu a brněnském autosalo

Michal Matějovský, Petr Fulín a Josef Křenek: Po sezóně o sezóně
Homola doplatil vo Francúzsku na prísnu penalizáciu
ETCC: Karamyshev vítězem obou závodů na Salzburgringu

Letošní dobročinný projekt z dílny Petra Fulína s názvem Motorsport ve školách zná své vítěze. Po týdenním hlasování na Internetu a brněnském autosalonu získal nejvíc hlasů tým 21. Základní školy Slovanská alej 23 z Plzně.

Oslovené školy či domy dětí a mládeže s nadšením projekt uvítaly – koneckonců, ve hře byl kompletně zajištěný výlet s ubytováním, dopravou, stravou a vstupy pro 15 osob na dubnový závodní víkend Mistrovství světa cestovních vozů na Slovakiaringu. Po prvním výběru vznikla finálová osmička modelů, z nichž vybírala veřejnost. \”Chtěli jsme vytvořit atraktivní projekt pro děti, které v případě vítězství pojedou s námi na Slovakiaring, kde nás čeká druhý závodní víkend letošní sezony Evropského poháru. Děti vyráběly modely z různých běžně dostupných materiálů, jako třeba z ovčí vlny, nepálené keramické hlíny nebo třeba tvárnice Ytong. Proto si myslím, že každý z našich osmi finalistů je autentický a bude z čeho vybírat,\” řekl před zahájením hlasování český závodník.

A jak se hlasovalo? Na facebookové stránce Petr Fulín, na webových stránkách www.ceskeokruhy.cz a během brněnského autosalonu si tisíce fanoušků či náhodných kolemjdoucích prohlédly vystavené modely, které celkem obdržely 754 hlasů. \”Za takovou účast jsem velmi rád, protože to ukazuje, jak se lidem soutěž líbila a že nebyli lhostejní ke snažení školáků v naší soutěži. Doufám, že i nevítězné týmy si soutěž užily a budou nás alespoň na dálku na Slovakiaringu sledovat. Výhercům z plzeňské 21. Základní školy gratuluji a těším se na mladé fanoušky přímo na tribunách,\” hodnotí výsledky Petr Fulín.

Na vítězný tým nyní čeká slíbená odměna, ostatní účastníci ale truchlit nemusí. Po loňské úspěšné roadshow Fulda Tour a letošním projektu Motorsport ve školách se dá očekávat další podobná akce, jejímž cílem bude ukázat motorsport široké veřejnosti a dopřát malým fanouškům netradiční zážitek. \”Vždycky jsme chtěli nejen závodit, ale především ukázat, že v Česku se nežije jen fotbalem a hokejem a že tu máme i výbornou úroveň motorsportu. Do budoucna určitě nějakou další soutěž nebo sérii výjezdů do různých krajů nachystáme,\” uzavírá Petr Fulín.

Výsledky hlasování:
1. místo 21. Základní škola Slovanská alej 23, Plzeň (papírový model) 174 hlasů
2. místo Dětský domov a školní jídelna Hora Svaté Kateřiny (velký perníkový model) 161 hlasů
3. místo Dětský domov a školní jídelna Hora Svaté Kateřiny (malé perníkové modely) 154 hlasů
4. místo Dětský domov a školní jídelna Hora Svaté Kateřiny (vlněný model) 103 hlasy
5. místo Základní škola Jižní předměstí, Rokycany (model z tvárnice Ytong) 102 hlasy
6. místo Dům dětí a mládeže Školní, Plasy (papírový model) 24 hlasů
7. místo Dům dětí a mládeže Školní, Plasy (keramické modely) 22 hlasů
8. místo Dům dětí a mládeže Školní, Plasy (keramické modely) 14 hlasů

Zdenek Míka

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0