Španělská tečka. Galáše čeká v Barceloně poslední podnik TCR Europe, důležité budou pneumatiky

Jáchym Galáš o víkendu zakončí svou premiérovou sezonu v seriálu TCR Europe. Její poslední podnik bude hostit trať ve španělské Barceloně. Podle českého závodníka sehrají během víkendu klíčovou roli pneumatiky.

Premiérová kompletní sezona Jáchyma Galáše v prestižním seriálu závodů cestovních vozů TCR Europe se nachýlila ke svému konci. Již o víkendu totiž českého závodníka čeká poslední letošní vystoupení. Jeho dějištěm bude další okruh známý mimo jiné i z  F1 - španělská Barcelona. Tak jako u většiny okruhů z letošního kalendáře půjde pro Galáše o vůbec první start na této trati.

Jeho první dojmy z okruhu jsou pozitivní: "Pocitově se mi trať líbí, na simulátoru mě to bavilo. Ale uvidíme, jaké to bude ve skutečnosti. Třeba taková Monza působila na simulátoru dost jednoduše. Když tam pak ale jedete 250 km/h ve skutečnosti, tak je to o hodně jiné," říká Galáš.

Pneumatiky v hlavní roli

Alfou i omegou barcelonského víkendu bude podle Galáše hospodaření s pneumatikami. Ty jsou totiž na této dráze hodně namáhány.

"Očekávám, že pneumatiky budou hodně trpět. Tato trať je spíše pro motorky. I ve formuli 1 můžeme vidět, že zde jezdci a týmy hodně šachují se strategiemi. Jsou zde rychlé a táhlé zatáčky a to pneumatikám vůbec neprospívá," vysvětluje Galáš.

Do víkendu Jáchym vstupuje jako osmnáctý muž průběžného pořadí šampionátu, kde má na kontě 41 bodů. Své konto obohatil nejvíce po druhé jízdě na Nürburgringu, ve které se umístil jako pátý. V rámci hodnocení nováčků mu patří druhá pozice.

Harmonogram podniku TCR Europe v Barceloně

Pátek 8. října


12:10 První volný trénink
16:20 Druhý volný trénink


Sobota 9. října


10:40 Kvalifikace
15:40 První závod


Neděle 10. října

 

13:45 Druhý závod


Úvodní foto: Jáchym Galáš/Facebook

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.