Společný závod DTM a Super GT už v roce 2015

Společný závod DTM a Super GT už v roce 2015

Řídící výbor DTM, Super GT a zástupci IMSA oznámili, že uvažují o uspořádání prvního společného závodu DTM a Super GT už v roce 2015, tedy o dva roky

DTM vstupuje do druhé poloviny sezóny
DTM: Di Resta a Dennis budou závodit s Aston Martiny
CZO podcast – víkendový souhrn #7

Řídící výbor DTM, Super GT a zástupci IMSA oznámili, že uvažují o uspořádání prvního společného závodu DTM a Super GT už v roce 2015, tedy o dva roky dříve, než bylo původně zamýšleno.

Výbor byl vytvořen s cílem používat podobné vozy a společné technické předpisy v závodech DTM, Super GT a od března 2013, když se IMSA připojila, i na závodech v Severní Americe. Mimo jiné má IMSA na starost mistrovství Tudor UnitedSportsCar Championship, které se naplno rozběhlo uplynulý víkend v Daytoně.

Výbor zvažuje uspořádání prvního společného závodu v roce 2015 v Japonsku nebo Číně. Šéf ITR, Hans -Werner Aufrecht řekl: „Intenzivní spolupráce organizátorů série, sdružení a automobilek ze tří různých kontinentů a kultur na společném projektu se vyvíjí opravdu skvěle.”

Další závod by se mohl konat v USA v roce 2016 v důsledku připojení IMSA. Série cestovních vozů se stejnými předpisy jako v DTM nebo Super GT, která by se mohla jmenovat DTM America, by v USA mohla následovat v roce 2017.

CZO – Denisa Hanáková
Foto: DTM Media

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0