Sport 5 míří v Praze a Středočeském kraji do DVB-T

Sport 5 míří v Praze a Středočeském kraji do DVB-T

V letošním roce uplynulo 5 let od doby, kdy televize Sport 5 spustila vysílání z prostor královehradeckého letiště Věkoše za využití technologií již n

Octavia Cup v sezóně 2018 s novou technikou, 7 závodními víkendy a 17 jezdci
Truckeři testovali v Mostě techniku před zahájením sezony
BOSS GP v zajetí chrámu rychlosti jménem Assen

V letošním roce uplynulo 5 let od doby, kdy televize Sport 5 spustila vysílání z prostor královehradeckého letiště Věkoše za využití technologií již neexistující stanice Galaxie Sport. V roce 2012 se podařilo celou televizi přestěhovat do nových prostor v pražském Karlíně, vybudovat zcela nové technologické zázemí a s pátým výročím přišla na řadu také zásadní otázka – jak se více přiblížit divákům?

Jako logický krok se jevilo nabídnout kanál Sport 5 divákům alespoň v omezené míře prostřednictvím pozemního digitálního vysílání DVB-T. Letos v létě tak požádala společnost Sport 5 a.s. Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o udělení licence k provozování zemského digitálního televizního vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů pro regiony Praha a Středočeský kraj a zároveň došlo k dohodě se společností České radiokomunikace o zařazení kanálu Sport 5 do multiplexu 3. Od 1. září si tak mohou diváci naladit Sport 5 na 59. kanálu vysílačů Praha – Žižkov a Cukrák.

Dle oficiálních údajů Českých radiokomunikací dosáhne Sport 5 prostřednictvím DVB-T v Praze a Středočeském kraji pokrytí 1 926 784 obyvatel. Navíc ani stávající diváci se nemusejí ničeho obávat. Sport 5 i nadále zůstává kanálem šířeným jak kabelovými, tak satelitními operátory ve všech ostatních částech České republiky a na Slovensku.

Zásadní proměnou prošlo rovněž samotné znění licence, protože Sport 5 se začíná transformovat z ryze motoristického kanálu na program s obecným sportovním zaměřením. Samozřejmě, že jde o pozvolný proces, který bude zásadně znatelný až v roce 2014, jenže už teď je jisté, že Sport 5 nabídne další sportovní disciplíny, dokumentární pořady ze z prostředí sportu a mimo jiné se zaměří také na děti, mládež a dokonce i ženy.

Ing. Ondřej Koubek
Ředitel programu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0