Sprint F2 českým barvám body nepřinesl

Sprint F2 českým barvám body nepřinesl

Sauber Junior Teamu by Charouz se v nedělním závodě F2 na Hungaroringu bodovat nepodařilo, když jezdci stáje zopakovali výsledky ze sobotního kl

Ilott dojel Charouzovi pro další bod
Charouzovým jezdcům se kvalifikace F2 nevydařila
F2 v Monaku: Sauber Junior Team na loňský úspěch nenavázal

Sauber Junior Teamu by Charouz se v nedělním závodě F2 na Hungaroringu bodovat nepodařilo, když jezdci stáje zopakovali výsledky ze sobotního klání.

V sobotním závodě F2 na Hungaroringu se české stáji Sauber Junior Team by Charouz podařilo ukořistit zásluhou desátého místa Calluma Ilotta jeden bod. Britův týmový kolega Juan Manuel Correa pak proťal cílovou pásku o čtyři pozice za svým parťákem a obsadil 14. příčku.

Nedělní sprint tedy dvojice zahájila z těchto pozic a své startovní příčky navíc jezdci udržel až do konce, což znamenalo dosažení identických výsledků jako v první víkendové jízdě. Jelikož se ale ve druhém klán rozdělují body již jen mezi nejlepších osm, vyšel český tým v tomto případě poprvé po třech závodech naprázdno.

Jako první dorazil v neděli pod šachovnicový praporek Mick Schumacher, který se tak mohl radovat ze svého prvního triumfu v sérii. Syna sedminásobného šampiona Formule 1 doplnili na pódiu druhý Nobuharu Macušita se třetím Sérgiem Settem Camarou.

V čele šampionátu zůstává Nyck De Vries (196 bodů), který v maďarském sprintu skončil 6. Druhou příčku drží sedmý muž nedělního závodu Nicholas Latifi (166 bodů) a na třetím místě figuruje Sérgio Sette Camara (141 bodů).

Lépe umístěným z dvojice Sauber Junior Teamu by Charouz je i nadále 12. Juan Manuel Correa (36 bodů). Callumu Ilottovi patří s 28 body 14.pozice.

kompletní průběžné pořadí jezdců

V týmovém hodnocení zůstává česká stáj se 64 body na 8. příčce. Vede DAMS (307 bodů) před druhým UNI-Virtuosi Racingem (242 bodů) a třetím ART Grand Prix (202 bodů).

kompletní průběžné pořadí týmů

Sezona pokračuje 31.8.-1.9. podnikem ve Spa-Francorchamps.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0