Sprintu D5 vévodí před Hungaroringem Konopka

Sprintu D5 vévodí před Hungaroringem Konopka

Šampionátu Racing Media MMČR v závodech na okruzích vévodí ve sprintu třídy D5 před posledním podnikem Miro Konopka. Šanci na titul ale stále má také Petr Lisa.

Miro Konopka: „Mám rád skôr klasické trate“
Miro Konopka v závodě 12H Zandvoort
Československý víkend ve světě

Do konce letošní sezony šampionátu Racing Media MMČR v závodech na okruzích zbývá jeden podnik. Jeho dějištěm bude o víkendu 24.-25. října maďarský Hungaroring. V řadě hodnocení stále není rozhodnuto o držiteli titulu. Jedním z takových případů jsou i sprintové závody třídy D5.

V předchozích dvou podnicích, kde se vozy D5 představily, suverénně kraloval Miro Konopka. Pilot stáje ARC Bratislava nejprve ovládl oba víkendové závody před zraky svých domácích fanoušků na okruhu Slovakiaring. Jeho vítězná šňůra pak nebyla ukončena ani na Masarykově okruhu v Brně, kde se svým žlutým Ligierem JSP2 také projel cílem obou víkendových závodů na prvním místě. Na kontě tak má maximální počet 100 bodů.

Letošní sezona sprintu D5 sice zatím nepoznala jiného vítěze než Mira Konopku, slovenský jezdec ale i přesto stále nemá titul v kapse. Matematická šance na celkové prvenství totiž stále žije rovněž u celkově druhého Petra Lisy, který ve všech dosud odjetých závodech obsadil druhou příčku a dohromady nasbíral 72 bodů. Za Konopkou tak zaostává o 28 bodů a jelikož jich v Maďarsku bude ve hře padesát, stále může snít o hattricku. Byl to totiž právě pilot týmu Autoklub JV Sport Racing v AČR, kdo v rámci sprintu D5 kraloval předchozím dvěma ročníkům.

O třetí místo se dělí před posledním podnikem Maťo Konopka s Jiřím Svobodou, kteří mají na kontě 30 bodů. Zatímco syn průběžného lídra Mira Konopky tuto sumu nasbíral za dva bronzy na Slovakiaringu, Svoboda ukořistil dvě třetí místa v Brně. Daleko za touto dvojicí není ani Tomáš Miniberger. Ten při svém startu na Slovakiaringu vybojoval dvě čtvrtá místa, za které si vysloužil dohromady 24 bodů.

Průběžné pořadí sprintového hodnocení třídy D5: 1. Miro Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ligier JSP2) 100 bodů, 2. Petr Lisa (Česká republika, Autoklub JV Sport Racing v AČR, Norma M30 LMP3) 72 bodů, 3. Maťo Konopka (Slovensko, ARC Bratislava, Ginetta LMP3), Jiří Svoboda (Česká republika, Autoklub JV Sport Racing v AČR, Norma M20 FC) oba 30 bodů, 5. Tomáš Miniberger (Česká republika, RTR Projects a.s., KTM X-Bow) 24 bodů.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0