Staněk blízko neoficiálnímu rekordu mosteckého autodromu

Staněk blízko neoficiálnímu rekordu mosteckého autodromu

Roman Staněk během testování v Mostě jen těsně zaostal za neoficiálním rekordem této trati. S monopostem Formule Renault 3.5 stáje Charouz Racing System totiž zaznamenal čas v hodnotě 1:16,9.

Návštěvníci Czech Truck Prix mohou zachraňovat lidské životy
ADAC GT Masters v Mostě nabídne bohatý sportovní program
Matějovský testoval s Buggyrou v Mostě

Po uvolnění některých omezujících opatření týkající se šíření koronavirové pandemie se řada českých závodníků připravuje před novou sezonou na Autodromu Most. Ve čtvrtek 14. května se na severozápadě Čech ukázali rovněž Roman Staněk s Petrem Ptáčkem, kteří usedli do vozu Formule Renault 3.5 stáje Charouz Racing System.

A vědět o sobě dal zejména první jmenovaný. Staněk, kterého letos budeme vídat v šampionátu Formula Regional European Championship u týmu Prema, totiž zaznamenal čas 1:16,9. Tímto výkonem se sice rodákovi z Valašského Meziříčí nepodařilo překonat neoficiální rekord okruhu, jak mnoho médií chybně uvedlo, za jeho držitelem Klaasem Zwartem ovšem zaostal pouze zhruba o sekundu. Dnes 69letý Nizozemec zde v roce 2018 při testování Jaguaru R5, se kterým během sezony 2004 závodili ve F1 Mark Webber s Christianem Klienem, zajel podle informací od představitelů okruhu čas 1:15 (konkrétnější hodnoty nejsou u Zwarta ani u Staňka známy).

„Už jsem se moc těšil. Pauza byla opravdu dlouhá. Cítím se dobře. Věřil jsem, že mohu zajet dobrý čas a to se potvrdilo. Pochopitelně jsem spokojen. Už se moc těším na začátek sezony,“ uvedl Roman po skončení testu.

Držitelem oficiálního rekordu zajetého v závodě je Stefan Mücke. Německý jezdec se v Mostě blýsknul v roce 2009 časem 1:25,610, který zajel s vozem Mercedes-Benz C-Klasse DTM. Je ale velmi pravděpodobné, že se letos budou statistiky v tomto ohledu přepisovat. Na konci srpna by se na okruhu totiž měl v rámci podniku Mistrovství Evropy tahačů představit mimo jiné i seriál Maxx Formule, který je vypsán pro starší vozy F1, GP2, F3000, IndyCar nebo Superleague Formule vyrobené v období od 90. let do roku 2010. Loni v šampionátu účinkoval mimo jiné i zmíněný Zwart.

titulní fotografie: Autodrom Most

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0