Staněk bodoval i v pátečních závodech

Staněk bodoval i v pátečních závodech

I v pátečních závodech asijské F3 v Abú Zabí se Romanu Staňkovi podařilo bodovat. Zatímco ve druhém závodě víkendu skončil devátý, ve třetí jízdě obsadil osmou příčku.

Staněk začal v Dubaji šestým místem
Staněk v pátek přišel o pódium v samotném závěru
Beckhäuser v Asii končí, čeká jej Formula Regional European Championship

Čtvrteční závod asijské F3 v Abú Zabí na zkrácené variantě okruhu Yas Marina vynesl Romanu Staňkovi osm bodů za šesté místo. A také v pátek se českému jezdci podařilo své konto obohatit.

Do druhého závodu Staněk vyrážel na základě nejrychlejších kol z prvního závodu jako osmý. Už během prvního kola se ale propadl na devátou příčku. Tu poté držel po celý závod až do cíle. Byly z toho tedy dva body.

Z osmého místa měl Staněk původně zahajovat také třetí závod, do kterého piloti vyráží podle výsledků druhé kvalifikace. Původně smazaný čas ze druhého kvalifikačního klání mu ale nakonec byl započten a posunul se tak na šesté místo.

V úvodních metrech závodu Staněk dokázal povyskočit dokonce na čtvrtou příčku. V tom mu pomohly mimo jiné i potíže Guanju Žoua, který zaspal na startu, nebo i kolize mezi Patrikem Pasmou a Dinem Beganovicem v první zatáčce.

Staněk vybojoval první body v asijské F3

Na čtvrtém místě ale český pilot vydržel jenom chvíli. Vzápětí se přes něj totiž přehnali jeho týmoví kolegové ze stáje Hitech Ajumu Iwasa s Reecem Ušijimou a najednou byl opět šestý. Tuto příčku poté držel i v několika dalších kolech. Na trati totiž tou dobou kroužil zpomalovací vůz, který byl povolán do akce po incidentu z úvodního okruhu mezi Irinou Sidorkovou, Casperem Stevensonem a Alessiem Deleddou.

Do cíle ale nakonec Staněk dorazil na osmém místě. Po restartu totiž podlehl nejprve dalšímu stájovému kolegovi Royi Nissanymu a poté také Žouovi, který se po zpackaném začátku a pádu na chvost snažil minimalizovat ztráty. I tak ale mohl Staněk rozšířit své konto o další čtyři body.

Ani během pátku se na dráze neukázal Portugalec s českými kořeny Zdeněk Chovanec. Ten závodí za stáj BlackArts Racing. V akci jsme ho neviděli ani v předchozích dvou dnech. Zatímco ve středu ho v předpodnikových testech nahradil Alister Yoong, ve čtvrtek se čtvrtý vůz stáje BlackArts Racing neobjevil na dráze vůbec.

V sobotu vstoupí asijská F3 v Abú Zabí do třetího podniku letošní sezony. Na programu budou volný trénink (6:00 našeho času), první kvalifikace (9:00), druhá kvalifikace (9:30) a úvodní závod podniku (12:35).

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 16 kol, 2. Isack Hadjar (Francie, Evans GP) +0,268, 3. Dino Beganovic (Švédsko, Abu Dhabi Racing by Prema) +0,905… 9. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +16,672.

Výsledky třetího závodu víkendu: 1. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 14 kol, 2. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) +7,921, 3. Isack Hadjar (Francie, Evans GP) +8,400… 8. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +20,539.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 95 bodů, 2. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 94 bodů, 3. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) 90 bodů… 11. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 14 bodů, 14. Zdeněk Chovanec (Portugalsko, BlackArts Racing) 2 body.

Zdroj: České okruhy, úvodní foto: Hitech Grand Prix

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0