Staněk debutoval ve F3 sedmnáctým místem

Staněk debutoval ve F3 sedmnáctým místem

Roman Staněk při svém premiérovém závodě v šampionátu FIA F3 nebodoval. Do cíle dojel na 17. pozici.

Staněk nebodoval ani v neděli
F2 v Baku: Český tým na stupních vítězů
Tým Charouz Racing System vstupuje do šampionátu FIA Formula 2

V sobotu dopoledne se na rakouském Red Bull Ringu uskutečnil první závod letošního ročníku FIA F3. Zde bude mít letos jezdecké zastoupení mimo jiné i Česká republika. Stane se tak zásluhou Romana Staňka, který bude závodit pro stáj Charouz Racing System.

Po pátečních jízdách mohla u rodáka z Valašského Meziříčí panovat dobrá nálada. Hned ráno totiž zazářil třetím nejrychlejším časem ve volném tréninku, který se uskutečnil na osychající trati. Neztratil se ale ani v kvalifikaci, kde si pro start prvního závodu víkendu vyjel desáté místo.

Pokud by se Staňkovi podařilo stejného výsledku dosáhnout také v úvodním závodě, dojel by si při svém debutu v šampionátu pro první bod a zároveň by si zajistil start z pole position pro nedělní klání, na jehož roštu dochází od letoška k otočení nejlepší desítky z první jízdy. Tak se ale nestalo. Roman se totiž na bodovaných příčkách neudržel a cílem projel jako 17.

A jak se vedlo dalším dvěma pilotům stáje Antonína Charouze? O něco výše než Staněk se umístil Igor Fraga. Brazilec vyrážel do závodu až z poslední 30. příčky. Dokázal se ale propracovat na 16. místo, na kterém proťal rovněž cílovou čáru. Další reprezentant české stáje David Schumacher skončil 25.

Nedělní závod začíná v 9:45. Piloti české ekipy do něj odstartují z pozic, na kterých se umístili v sobotu.

výsledky prvního závodu FIA F3 na Red Bull Ringu: 1. Oscar Piastri (Austrálie, PREMA Racing), 2. Logan Sargeant (USA, PREMA Racing) +1,671, 3. Alex Peroni (Austrálie, Campos Racing) +3,017… 16. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +27,131, 17. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +27,587, 25. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +35,204.

titulní fotografie: Charouz Racing System

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0