Staněk má výjimečný talent, říká Charouz

Staněk má výjimečný talent, říká Charouz

Podle Antonína Charouze disponuje Roman Staněk výjimečným talentem. Věří, že má šanci ve formuli 3 uspět.

Antonín Charouz: “Závodění pro mne znamenalo vyžití a seberealizaci.”
Česká stopa v závodě 24 hodin Le Mans
České úspěchy v Monte Carlu

Oficiální startovní listina formule 3 pro podnik na Red Bull Ringu ve středu odhalila změnu v sestavě stáje Charouz Racing System. Barvy české ekipy měla letos původně hájit trojice Igor Fraga, David Schumacher a Niko Kari. Poslední jmenovaný ovšem ve zmíněném dokumentu nefiguroval. Namísto Fina jsme zde mohli najít Romana Staňka.

Staňka čeká o víkendu debut ve FIA F3

Ve čtvrtek tým vydal tiskovou zprávu. A v ní bylo definitivně potvrzeno, že Staněk Kariho v letošní sezoně formule 3 skutečně nahradí. Podle majitele stáje Antonína Charouze v sobě má rodák z Valašského Meziříčí výjimečný talent a nevidí důvod, proč by se v novém prostředí neměl prosadit.

„Ano, dáme Romanovi šanci. Cítíme, že má opravdu výjimečný talent. A pokud se nemýlíme, je zbytečné, aby jezdil další sezonu někde jinde. Uvědomuji si, že tento krok není úplně běžný. Ale také ne ojedinělý, podobnou šanci již jezdci v minulosti dostávali a řada z nich ji využila. Všichni víme, že v Romanovi to je. Má to srovnané i v hlavě. Takže není důvod, aby se ve formuli 3 neprosadil,“ uvedl Charouz.

Ke svému přesunu ze scény F4 o úroveň výše se vyjádřil i sám Staněk: „Kdyby mi to někdo řekl na začátku sezony, asi bych nevěřil. Ale když tato výzva přišla, s radostí ji přijímám. Musím se moc věcí naučit, ale chci do F1, takže F3 je logickou zastávkou. A chci vyhrávat,“ řekl šestnáctiletý pilot.

Součástí dohody mezi Staňkem a Charouzem je i opce pro budoucí přestup do formule 2. Posledním českým pilotem, který ve „druhé lize“ účinkoval, byl Josef Král. Současná hvězda týmu Scuderia Praha ve vytrvalostních závodech se na této scéně představila v období 2010-2012, kdy seriál nesl název GP2. Největšího úspěchu zde Král dosáhl během své poslední sezony, kdy si jakožto pilot týmu Barwa Addax dojel pro vítězství ve sprintu na okruhu Spa-Francorchamps.

titulní fotografie: Charouz Racing System

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0