Staněk míří na Zandvoort

Staněk míří na Zandvoort

Romana Staňka čeká o víkendu další vystoupení v ADAC Formuli 4. Odehraje se na nizozemském okruhu Zandvoort. Stáj ISR nebude o víkendu na Zan

Staněk v sobotu dvakrát na bodech
Češi ve F4: Václav Šafář
Staňka čeká předposlední podnik ADAC F4

Romana Staňka čeká o víkendu další vystoupení v ADAC Formuli 4. Odehraje se na nizozemském okruhu Zandvoort.

Stáj ISR nebude o víkendu na Zandvoortu jediným českým želízkem v ohni. Vedle šampionátu ADAC GT Masters se totiž na nizozemském okruhu ukáže také ADAC Formule 4, kde je součástí startovního pole i Roman Staněk.

Do „země tulipánů“ míří 15letý pilot na 6. místě průběžného pořadí, které drží s celkovým počtem 69 bodů. Pilot spojení US Racingu a Charouz Racing Systemu věří, že i na tomto okruhu se bude schopen zapojit do bitvy na čele. Zároveň ale zdůrazňuje, že se jedná o trať náročnou na předjíždění a klíčovou roli tak podle něj sehrají kvalifikační klání.

„Sezona zatím probíhá docela dobře. Trochu jsme měli smůlu, disponovali jsme však dostatečnou rychlostí pro vyhrávání závodů a pokud budeme tímto způsobem pokračovat, můžeme znovu bojovat na čele. Zandvoort je sice pěkný okruh, zároveň je ale trochu obtížný a nenajdete zde mnoho příležitostí k předjíždění. Budu se tedy o něco více soustředit na kvalifikační úspěch,“ uvedl Staněk.

Zatímco Staňkovi v průběžném pořadí patří 6. pozice, jeho týmovým kolegům Théu Pourchairovi a Arthuru Leclercovi se vede ještě lépe. Zatímco první jmenovaný šampionátu se 102 body kraluje, Monačan okupuje se ztrátou 11 bodů 2. příčku. Z vedoucí pozice se ale může těšit i Čech a to v nováčkovském hodnocení, které vede se 166 body.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0