Staněk nebodoval ani v neděli

Staněk nebodoval ani v neděli

Ani druhý víkendový závod F3 na Red Bull Ringu nepřinesl Romanu Staňkovi bodovaný výsledek. Český jezdec byl klasifikován jako 23.

F2 v Baku: Český tým na stupních vítězů
Česká stopa v závodě 24 hodin Le Mans
Víkend v motorsportu: X-Bow Battle v Brně nebo česká stopa v Německu a Maďarsku

V neděli ráno absolvoval Roman Staněk na Red Bull Ringu svůj další start ve formuli 3. Do druhé víkendové jízdy závodníci vyrazili podle výsledků sobotního měření sil, avšak pouze s tím rozdílem, že došlo k otočení nejlepší desítky. Český jezdec se tak postavil na 17. příčku.

Tentokrát se ale umístil o něco hůře. Jeho vystoupení bylo zkomplikováno incidentem, který se šest kol před cílem odehrál v poslední zatáčce. Roman zde byl příliš dlouhý a při výletu z dráhy sestřelil ceduli s nápisem DRS. Ta se jeho nárazem roztříštila na kusy a jelikož její úlomky skončily na závodní dráze, rozhodlo se ředitelství závodu vyslat do akce zpomalovací vůz. Kusy z cedule navíc uvízly i pod Staňkovým monopostem a musel se tak vzápětí vydat ke svým mechanikům, kteří tyto zbytky odstranili.

Cílem nakonec projel jako 24.  V konečných výsledcích ovšem figuroval na 23. příčce. Tam se posunul poté, co po závodě obdržel penalizaci třiceti sekund loňský šampion ADAC F4 a zároveň Staňkův bývalý týmový kolega Théo Pourchaire. Francouz, který letos bude hájit barvy stáje ART Grand Prix, po tomto trestu spadl z 19. místa na 26.

Z jezdců stáje Charouz Racing System se v neděli dařilo nejvíce Davidu Schumacherovi. Němec skončil na 15. místě. Závod Igora Fragy byl pak ovlivněn technickými problémy v závěru, kvůli kterým dorazil do cíle pomalým tempem. Klasifikován byl jako 25.

Další vystoupení ve formuli 3 čeká Romana Staňka již během nadcházejícího víkendu. Znovu se tak navíc stane na Red Bull Ringu. Tentokrát ovšem ne v rámci Velké ceny Rakouska, ale Velké ceny Štýrska.

výsledky druhého závodu FIA F3 na Red Bull Ringu: 1. Liam Lawson (Nový Zéland, Hitech Grand Prix), 2. Richard Verschoor (Nizozemsko, MP Motorsport) +0,417, 3. Clément Novalak (Velká Británie, Carlin Buzz Racing) +1,302… 15. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +8,499, 23. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +13,189, 25. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +30,838.

titulní fotografie: FIA Formula 3

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0