Staněk nebodoval ani v úvodním barcelonském závodě

Čekání Romana Staňka na první body ve FIA F3 neukončil ani úvodní víkendový závod v Barceloně. Český jezdec dojel do jeho cíle jako dvacátý druhý.

Staňka čeká o víkendu debut ve FIA F3
Souhrn prvních předsezónních testů Formule 2
F2 v Yas Marině: George Russell získal další triumf i titul

Na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya pokračuje tento víkend šestým podnikem letošní sezona seriálu FIA F3. Ve startovním poli ani tentokrát nechybí český závodník ve službách stáje Charouz Racing System Roman Staněk.

V předchozích pěti kláních se rodákovi z Valašského Meziříčí nepovedlo vybojovat ani jeden bod. Svého nejlepšího výsledku dosáhl ve druhém víkendovém závodě posledního podniku v Silverstone, kde dojel do cíle jako patnáctý. Katalánský víkend zahajoval na 29. pozici průběžného pořadí.

A zprvu se zdálo, že by se tento podnik mohl u Romana nést ve zcela jiném duchu. V pátečním volném tréninku totiž naplnil své příznivce nadějí poté, co si připsal nejrychlejší čas ze všech. V kvalifikaci se již ale podobný výsledek neopakoval. Staněk si pro sobotní úvodní jízdu víkendu vyjel 19. pozici.

Ve dvacet dva kol dlouhém závodě český pilot zažil mimo jiné i dva výjezdy zpomalovacího vozu. Ten se poprvé objevil na trati již v úvodu, kdy z trati vycestoval Bent Viscaal a odstoupil. Druhá neutralizace přišla v devátém kole, kdy Frederik Vesti odstavil po technických problémech svůj vůz mezi čtvrtou a pátou zatáčkou. V cíli si Staněk oproti své startovní pozici pohoršil o tři místa. Dojel jako dvacátý druhý.

Našemu reprezentantovi se podařilo zdolat oba své týmové kolegy. Zatímco David Schumacher skončil po startu z 26. pozice na 23. místě, Igor Fraga do závodu vyrážel jako dvacátý osmý a dojel na 24. příčce.

Nedělní závod F3 se v Barceloně jede od 9:45 SELČ. Staněk odstartuje ze stejné pozice jako té, na níž dnes dojel, tedy z dvacáté druhé.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Jake Hughes (Velká Británie, HWA Racelab), 2. Liam Lawson (Nový Zéland, Hitech Grand Prix) +2,388, 3. Logan Sargeant (USA, Prema Racing) +3,948… 22. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +24,159, 23. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +24,496, 24. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +25,776.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Logan Sargeant (USA, Prema Racing) 125 bodů, 2. Oscar Piastri (Austrálie, Prema Racing) 113 bodů, 3. Liam Lawson (Nový Zéland, Hitech Grand Prix) 95 bodů… 20. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) 1 bod, 23. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) 0 bodů, 30. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) 0 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Prema Racing 308.5 bodů, 2. Trident 142.5 bodů, 3. ART Grand Prix 120 bodů… 9. Charouz Racing System 1 bod.

titulní fotografie: Charouz Racing System