Staněk pojede za Hitech FIA F3 a asijskou F3

Staněk pojede za Hitech FIA F3 a asijskou F3

Romana Staňka budeme během sezony 2021 vídat v barvách stáje Hitech. S ní se představí nejen ve FIA F3, ale také v asijském šampionátu této kategorie.

Staněk vybojoval první body v asijské F3
Petr Ptáček nastoupí v podniku Asijské F3 na Suzuce
Staněk v sobotu vylepšil svůj nejlepší výsledek v asijské F3

Loni závodil Roman Staněk ve FIA F3 za stáj Charouz Racing System. Na konto si připsal celkem tři body a v celkovém pořadí obsadil 21. příčku. V posezonních testech se pak rodák z Valašského Meziříčí svezl v monopostech týmů Prema a ART Grand Prix. Nakonec ale bude v letošní sezoně FIA F3 závodit za úplně jiný tým – Hitech. V jeho sestavě doplní Ajumu Iwasu a Jaka Crawforda.

Staněk v úterý nejrychlejší při testech FIA F3

FIA F3 ale nebude jediným šampionátem, ve kterém letos Staňka s Hitechem uvidíme. Zazávodí si totiž již v zimě, a to v asijském šampionátu formule 3. Ten startuje během posledního lednového víkendu v Dubaji. I zde bude jedním ze Staňkových týmových kolegů Iwasa. Dále zde za Hitech pojede Reece Ušijima. Zároveň se očekává, že před prvním podnikem tým oznámí ještě také jméno čtvrtého jezdce.

„Jsem vděčný za to, že se můžu jak pro FIA F3, tak pro asijskou F3 přidat k Hitechu. Úvodní podnik letošní sezony asijské F3 se jede už za pár týdnů, takže se těším, až se po dlouhé pauze znovu posadím do auta. Jsem opravdu nadšený, že budu spolupracovat s novým týmem. Budu tvrdě pracovat na tom, aby tato sezona byla úspěšná,“ řekl Staněk.

V asijské formuli 3 bude jedním ze Staňkových soupeřů Zdeněk Chovanec – jezdec s českými kořeny, který se ale narodil ve Venezuele a nyní žije v Portugalsku. Pro něj půjde v asijské F3 o závodní debut s vozem této specifikace. Loni účinkoval v arabskoemirátském a italském šampionátu formule 4.

Chovanec přezimuje v asijské F3

Titulní fotografie: Charouz Racing System

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0