Staněk pojede za Premu Formula Regional European Championship

Staněk pojede za Premu Formula Regional European Championship

Romana Staňka budeme během letošní sezony vídat ve Formula Regional European Championship. Zde bude hájit barvy stáje Prema.

Beckhäuser v sobotu posbíral jeden bod
Beckhäuser debutoval ve Formula Regional European Championship bodem
Beckhäuser bude ve Formula Regional European Championship pokračovat

V roce 2019 Roman Staněk absolvoval svou premiérovou sezonu na scéně formulového závodění. A s jejím průběhem rozhodně nemusel být nespokojen. Zatímco v německém šampionátu ADAC F4 si na své konto připsal dva triumfy a v celkovém pořadí obsadil čtvrtou příčku, na italské scéně této kategorie se objevil na nejvyšším stupni jednou a v konečné klasifikaci z toho byla pátá pozice.

Loňských výkonů rodáka z Valašského Meziříčí si všimla mimo jiné i italská stáj Prema. A na jednu z nejvýznamnějších juniorských ekip současnosti zapůsobily natolik, že se patnáctiletého pilota rozhodla angažovat pro nadcházející ročník Formula Regional European Championship.

„Jsem nadšený, že se v letošní sezoně Formula Regional European Championship připojím k Prema Powerteamu. Loňský rok byl mým premiérovým ve formulovém závodění a s výsledky jsem byl skutečně spokojen. Jsem pyšný na to, že se přesunu do Formula Regional,“ těší se Roman na svůj debutový ročník za volantem monopostu specifikace F3.

„Po pozitivních testech, které jsme společně absolvovali, udělám vše, co budu moci, abych byl již od začátku konkurenceschopný. Jedná se o jeden z nejsilnějších týmů v motorsportu a jízdu v jeho voze jsem si doposud opravdu užíval. Jsem si jistý potenciálem a nemůžu se dočkat startu sezony.“

V sestavě dominantní stáje minulé sezony Staněk doplní Gianlucu Petecofa a Arthura Leclerca. S oběma měl tu čest potkat se na závodní dráze již loni. S Brazilcem, který už tehdy hájil barvy Premy, se střetával v německém i italském šampionátu F4. Proti bratrovi současné hvězdy Ferrari ve F1 pak závodil pouze v ADAC F4. Monačan byl dokonce jedním z Romanových parťáků u stáje US Racing-CHRS.

Navíc je možné, že Staněk nebude v nadcházející sezoně Formula Regional European Championship jediným českým reprezentantem. Kompletní ročník 2020 by totiž v sérii rád absolvoval i Tom Beckhäuser, který se ve vybraných podnicích ukázal již loni.

titulní fotografie: Prema Team/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0