Staněk při premiérové kvalifikaci ve F3 desátý

Staněk při premiérové kvalifikaci ve F3 desátý

Romanu Staňkovi se při svém prvním kvalifikačním vystoupení v šampionátu FIA F3 podařilo zajet desátý nejrychlejší čas. Český pilot se zároveň umístil nejvýše z pilotů stáje Charouz Racing System.

F2 ve Spielbergu: Markelov získal v posledním kole čtyři pozice a také pole position
Koho letos uvidíme ve Formuli 2?
Staněk debutoval ve F3 sedmnáctým místem

Na rakouském Red Bull Ringu dnes startuje první letošní závodní víkend formule 1 a také doprovodných sérií královny motorsportu F2 a F3. Ve třetím zmíněném případě bude mít tento rok jezdecké zastoupení také Česká republika. Stáj Charouz Racing System se totiž na poslední chvíli rozhodla sáhnout po Romanu Staňkovi a nahradit jím Nika Kariho. A po prvním dni v tomto prostředí u Romana špatná nálada rozhodně panovat nemusí.

Staňka čeká o víkendu debut ve FIA F3

Pořádně o sobě dal šestnáctiletý závodník, který je ve startovní listině letošního ročníku „třetí ligy“ vůbec nejmladším pilotem, vědět hned ve volném tréninku. Ten byl odjet na osychající trati a zatímco v úvodu jezdci kroužili po trati na mokrých pneumatikách, zhruba patnáct minut před koncem začali všichni přecházet na suché obutí. Staněk s časem 1:20,963 nestačil pouze na vítězného Davida Beckmanna (1:20,434) se druhým Oscarem Piastrim (1:20,513) a obsadil třetí místo, čímž mohl leckoho překvapit.

Roman Staněk již za sebou má svůj první volný trénink ve FIA F3. A o špatnou premiéru nešlo ani náhodou. Na osychající…

Zveřejnil(a) CZO – www.ceskeokruhy.cz dne Pátek 3. července 2020

 

V odpolední kvalifikaci sice na bronz z rána nenavázal, příliš hluboko ale z této pozice nespadl. Pro svůj premiérový závod v šampionátu si totiž vyjel desátou příčku, kterou si zajistil výkonem v hodnotě 1:19,826.

Nebylo to ale pouze samotné umístění v elitní desítce, co mohlo Staňka těšit. Radovat se mohl rovněž ze skutečnosti, že dokázal porazit oba své týmové kolegy. A to navíc výrazně. David Schumacher totiž skončil s časem 1:20,807 až jako 24. Ještě hůře na tom ale byl Igor Fraga. Brazilec absolvoval pouze pět kol, během kterých se zmohl jen na čas 1:23,060 a obsadil poslední 30. příčku. Nutno ale dodat, že ve Fragově výkonu měly pravděpodobně prsty technické potíže.

Hlavní závod se uskuteční zítra od 10:25 hodin a pokud by v něm Staněk skončil na stejné pozici jako v kvalifikaci, připsal by si při svém debutu jeden bod. Sprint, na jehož startovním roštu dojde k otočení nejlepší desítky z úvodní bitvy, je pak na programu v neděli od 9:45.

výsledky kvalifikace FIA F3 na Red Bull Ringu: 1. Sebastián Fernández (Španělsko, ART Grand Prix), 2. Lirim Zendeli (Německo, Trident) +0,016, 3. Oscar Piastri (Austrálie, PREMA Racing) +0,135… 10. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +0,397, 24. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +1,378, 30. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +3,631.

titulní fotografie: Prema Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0