Staněk se postaví do první řady i na Monze

Staněk se postaví do první řady i na Monze

Romana Staňka čeká start z první řady také během posledního podniku letošní sezony italské F4 na Monze. Do druhého závodu se totiž kvalifikoval

Víkendový přehled: Hojné zastoupení v Rakousku a další česká účast
Staňkovi voda nesedla
Na Staňka čeká Imola

Romana Staňka čeká start z první řady také během posledního podniku letošní sezony italské F4 na Monze. Do druhého závodu se totiž kvalifikoval na stříbrné příčce.

Premiérová sezona Romana Staňka v kokpitu formule se tento víkend nachýlí do svého konce. Zatímco šampionát ADAC F4 vyvrcholil již v září na Sachsenringu, italskou sérii závodů této kategorie čeká finále během tohoto víkendu na Monze.

A vstup do posledního podniku sezony se českému závodníkovi v pátek vydařil. Víkend Roman zahájil šestým časem v prvním volném tréninku, přičemž ve druhých zkušebních jízdách to bylo v jeho podání ještě lepší. Zde totiž dokázal proniknout mezi nejrychlejší trojici a obsadil bronzovou příčku.

Pak ale přišla první kvalifikace a v ní bohužel slibný výsledek ze druhého tréninku potvrdit nedokázal. Propadl se totiž na konec nejlepší desítky a pro start úvodní jízdy víkendu si zajistil pouze devátou příčku.

Ještě jednu hvězdnou chvíli měl ale Staněk během pátečního programu zažít. Přišla ve druhé bitvě o startovní pozice, ve které se dokázal navrátit zpět mezi nejlepší tři a navíc si vedl ještě lépe než ve druhých tréninkových jízdách. V tomto případě totiž jeho čas stačil na stříbrné umístění a za sebou nechal mimo jiné i již jistého šampiona Dennise Haugera, který skončil třetí. Nad síly rodáka z Valašského Meziříčí byl pouze Jonny Edgar.

V úvodní kvalifikaci to byl ovšem Hauger, kdo zajel nejrychlejší čas. Za Norem skončili druhý Mikhael Belov se třetím Gianlucou Petecofem.

Pokud jde o závěrečný třetí závod víkendu, o jehož startovním roštu rozhodovaly druhé nejrychlejší časy z obou kvalifikačních bitev, zde bude Roman začínat z pátého místa. Stejně jako ve druhém závodě i zde bude stát na čelní pozici Jonny Edgar. V první řadě ho doplní Dennis Hauger a třetí příčka bude patřit Williamu Alatalovi.

kompletní výsledky první kvalifikace

kompletní výsledky druhé kvalifikace

Úvodní závod víkendu odstartuje v sobotu ve 14:20.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0