Staněk se s Mugellem rozloučil sedmým místem

Staněk se s Mugellem rozloučil sedmým místem

Roman Staněk dokončil závěrečný víkendový závod italské F4 v Mugellu na sedmé pozici. Během soboty si Roman Staněk na okruhu v Mugellu připsal dva

Staňka čeká v Mugellu start ze druhého místa
Víkendový přehled: Hojné zastoupení v Rakousku a další česká účast
Staněk na pódiu i v neděli

Roman Staněk dokončil závěrečný víkendový závod italské F4 v Mugellu na sedmé pozici.

Během soboty si Roman Staněk na okruhu v Mugellu připsal dva bodované výsledky. V úvodní jízdě předposledního podniku letošní sezony byl český závodník klasifikován jako sedmý. Mnohem šťastnější ale mohl být pilot stáje US Racing po skončení druhého závodu. Ten totiž po startu ze stejné pozice dokončil na druhé příčce, když nestačil pouze na vítězného Dennise Haugera.

O umístění na stupních vítězů ovšem mohl Roman přemýšlet rovněž před nedělním kláním. Do něj se totiž na základě druhých nejrychlejších časů z obou pátečních kvalifikačních bitev vydal ze čtvrté pozice.

View this post on Instagram

#teammates 🏁👌

A post shared by US Racing (@us_racing) on

Z první nepódiové příčky ale Staněk vystoupat výše nedokázal a na svůj počin ze druhého závodu tedy nenavázal. Uhájit se mu navíc nepodařilo ani výchozí pozici. Během závěrečného závodu víkendu totiž zaznamenal propad o tři místa a pod šachovnicovou vlajkou byl odmávnut na sedmé pozici, čímž zopakoval výsledek z první toskánské jízdy.

Stejně jako v sobotním druhém závodě se i v tomto případě postavil na nejvyšší stupeň Dennis Hauger. Norova radost ovšem mohla nyní být o poznání větší, neboť si tímto výsledkem zajistil již podnik před koncem sezony titul šampiona a spravil si tak chuť poté, co před týdnem v posledním podniku německé ADAC F4 na Sachsenringu utrpěl v bitvě o celkové prvenství porážku od Théa Pourchaira. Společně s juniorem Red Bullu se na stupně vítězů v neděli podívali také druhý Paul Aron se třetím Joshuou Dürksenem.

kompletní výsledky třetího závodu

Sezona vyvrcholí za dva týdny na Monze.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0