Staněk v sobotu dvakrát na bodech

Staněk v sobotu dvakrát na bodech

Romanu Staňkovi se v obou sobotních závodech ADAC Formule 4 na Sachsenringu podařilo bodovat. Na okruhu Sachsenring tento víkend vrcholí leto

Staněk v bláznivém prvním závodě těsně pod pódiem
Víkendový přehled: Hockenheimring, Zolder nebo i Třinec s Mostem
U Staňka panuje se druhým místem spokojenost

Romanu Staňkovi se v obou sobotních závodech ADAC Formule 4 na Sachsenringu podařilo bodovat.

Na okruhu Sachsenring tento víkend vrcholí letošní ročník šampionátu ADAC Formule 4. Do finálového klání vstupoval s matematickou šancí na titul také český závodník Roman Staněk. O svou, byť malou, naději na celkové prvenství ovšem rodák z Valašského Meziříčí přišel již během úvodního klání víkendu, které bylo odjeto na mokré trati.

Na jeho startovním roštu patřil jezdci stáje US Racing-CHRS 10. příčka. Poslední bodované místo se mu pak podařilo udržet také v úvodu.

V pozdější fázi závodu se ale Roman propadl mimo body. Českého jezdce totiž odsunuli v pořadí Lucas Alleco Roy se Sebastianem Estnerem a najednou figuroval pouze na 12. pozici.

Nakonec z toho ale jeden bod přeci jen byl. Staněk totiž dokázal vytěžit z výletu Olivera Rasmussena mimo trať a také se vrátil před Estnera. Pod šachovnicovou vlajkou tedy projel jako 10.

I před druhým víkendovým kláním směřovaly Romanovy vyhlídky spíše na pomezí první a druhé desítky. Druhé kvalifikační klání mu totiž v pátek vyšlo ještě o něco hůře než to první a zajel pouze 13. čas. Jelikož ale Ido Cohen nakonec vyrážel do závodu z boxové uličky, posunul se dvojnásobný vítěz závodu německého šampionátu na 12. pozici.

Od ní se ovšem brzy dokázal oprostit. Postupně si totiž poradil s Lucasem Aleccem Royem, Sebastianem Estnerem a týmovým kolegou Alessandrem Ghirettim, po čemž se posunul na devátou příčku.

Po restartu závodu, kterému předcházel výjezd zpomalovacího vozu kvůli nehodě Kristiana Thaqiho, se ovšem před Staňka jeho parťák vrátil zpět a český závodník poté znovu kroužil na 10. místě.

Později se ale dokázal posunout před Belova zpět na devátou pozici a na tomto umístění vydržel až do cíle, přičemž jej nezastavily ani další dva výjezdy safety caru.

Romanovo jméno ale nakonec ve výsledkové listině druhého závodu figuruje na osmé příčce. Třicetisekundovou penalizací byl totiž po dojetí penalizován původně pátý Paul Aron a propadl se tak až na 11. místo. To pro Staňka znamenalo nejen zisk čtyř bodů, ale rovněž pole position pro startovní rošt závěrečného závodu sezony.

Zatímco v první jízdě se z vítězství radoval Michael Belov před druhým Théem Pourchairem a třetím Gregoirem Saucym, ve druhém závodě vystoupil na nejvyšší stupeň právě Pourchaire. V tomto případě mu na pódiu dělali společnost jeho největší rival v boji o titul Dennis Hauger (2.) a Gianluca Petecof (3.).

kompletní výsledky prvního závodu

kompletní výsledky druhého závodu

Závěrečný závod sezony odstartuje zítra v 9:25.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0