Staněk v úterý nejrychlejší při testech FIA F3

Staněk v úterý nejrychlejší při testech FIA F3

Roman Staněk o sobě dal během druhých posezonních testů FIA F3 v Jerezu vědět. Zajel nejrychlejší čas úterních jízd.

Staněk v prvním víkendovém závodě FIA F3 dvacátý druhý
Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Staněk v neděli vylepšil své maximum ve FIA F3

V úterý a ve středu se na okruhu v Jerezu uskutečnily druhé posezonní testy FIA F3. A stejně jako o tři týdny dříve, kdy formule 3 testovala v Barceloně a v akci se tam objevili Roman Staněk s Josefem Knoppem, jsme i tentokrát mohli vidět dva české závodníky.

Opět nastoupil Roman Staněk a kromě něj také Petr Ptáček, pro kterého se jednalo o první svezení s monopostem FIA F3. Oba dva se představili v úterý. Zatímco Staněk oblékl barvy týmu ART Grand Prix, za který absolvoval jeden den už v Barceloně, Ptáček dostal šanci u Camposu.

A zejména ve Staňkově případě se v úterý jednalo o vydařené vystoupení. Ráno sice rodák z Valašského Meziříčí skončil s časem 1:30,858 jako jedenáctý, odpoledne si ale výrazně polepšil. Byl z toho čas 1:29,928 a první místo jako v odpolední části, tak v celkových výsledcích dne.

„Loni jsem u Charouze získal docela dost zkušeností. Vůz ART se chová trochu odlišně, takže jsem se tomu snažil trochu přizpůsobit. Jsem ale se vším spokojen a budeme i nadále pracovat. Bylo hezké vyhrát odpolední část. Během dne jsme dosáhli dobrých zlepšení, což je nejdůležitější. S vozem, vyvážením a pokroky, které jsme udělali, jsem byl opravdu spokojen,“ uvedl šťastný Staněk po skončení prvního dne testů pro oficiální web FIA F3.

„Spolupráci s ART jsem si opravdu užil. Jsou milí a tvrdě pracují. Jsem spokojen se svým inženýrem a s komunikací s týmem. Šlo to správným směrem,“ dodal.

Roman Staněk byl v úterý nejrychlejší ze všech. Foto: FIA F3

Pro Petra Ptáčka skončily dopolední jízdy dvacátým třetím místem, který si vyjel časem 1:31,556. Odpoledne zrychlil na 1:31,159, z čehož byla dvacátá druhá příčka. V kombinovaných výsledcích dne obsadil současný pilot Eurocupu formule Renault dvacátou čtvrtou pozici.

„Můj test formule 3 byl docela v pohodě, zvážíme-li, že to bylo poprvé, co jsem se objevil na této trati a s nejnovějším vozem formule 3. Má rychlá kola nebyla perfektní, jelikož jsem měl pocit, že jsem nedokázal dostat maximum z nových pneumatik. To bude něco, na co bych se měl v případě, že dostanu v tomto voze další příležitost, zaměřit,“ napsal Ptáček na svou facebookovou stránku.

„Mé dlouhé jízdy ale byly velice pozitivní. Měl jsem během nich dobré tempo, i když jsme nevyužívali DRS tam, kde ostatní týmy. Moje pneumatiky byly po celou dobu solidní, což je v kategoriích, kde se využívají pneumatiky Pirelli, důležité. Celkově mi vystoupení s Campos Racingem dalo dobrou příležitost zjistit něco o jiném šampionátu a získat jako jezdec nové zkušenosti. To je vždy pozitivní,“ uvedl dále.

Petr Ptáček usedl v Jerezu do monopostu FIA F3 vůbec poprvé. Foto: Campos Racing

V testu účinkovala rovněž stáj Charouz Racing System. Ekipu Antonína Charouze reprezentovali během obou dnů David Beckmann, Reshad de Gerus a Konsta Lappalainen.

A nejlépe se z této trojice vedlo Davidu Beckmannovi. Němec, který v letošní sezoně FIA F3 získal jako pilot Tridentu dva triumfy a celkově obsadil šestou příčku, v úterý zaznamenal dvanáctý nejrychlejší čas v hodnotě 1:30,462. Ve středu pak skončil s časem 1:29,350 pátý.

De Gerus s Lappalainenem se pohybovali ve třetí desítce. První jmenovaný, kterého letos můžeme vídat v Eurocupu formule Renault, obsadil v úterý dvacáté šesté (1:31,363) a ve středu dvacáté druhé místo (1:30,285). Letošní účastník Formula Regional European Championship Lappalainen skončil v úterý jako poslední třicátý (1:32,037) a ve středu obsadil 28. příčku (1:30,924).

Výsledky prvního dne testů: 1.Roman Staněk (Česká republika, ART Grand Prix) 1:29,928, 2. Arthur Leclerc (Monako, PREMA Racing) 1:29,976, 3. Johnathan Hoggard (Velká Británie, Hitech Grand Prix) 1:30,014… 12. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) 1:30,462, 24. Petr Ptáček (Česká republika, Campos Racing) 1:31,159, 26. Reshad de Gerus (Francie, Charouz Racing System) 1:31,363, 30. Konsta Lappalainen (Finsko, Charouz Racing System) 1:32,037.

Výsledky druhého dne testů: 1. Jack Doohan (Austrálie, Trident) 1:29,041, 2. Clément Novalak (Velká Británie, Trident) 1:29,060, 3. Calan Williams (Austrálie, Jenzer Motorsport) 1:29,328… 5. David Beckmann (Německo, Charouz Racing System) 1:29,350, 22. Reshad de Gerus (Francie, Charouz Racing System) 1:30,285, 28. Konsta Lappalainen (Finsko, Charouz Racing System) 1:30,924.

Titulní fotografie: ART Grand Prix

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0