Staněk ve druhé rakouské kvalifikaci osmnáctý

Staněk ve druhé rakouské kvalifikaci osmnáctý

Kvalifikace na druhý podnik letošní sezony formule 3 na Red Bull Ringu skončila pro českého závodníka Romana Staňka osmnáctým časem.

F2 v Le Castellet: Šílený závod vyhrál George Russell
Víkendový přehled: Staněk ve F3, ale i další
Česká stopa v závodě 24 hodin Le Mans

Týden po úvodním podniku sezony na Red Bull Ringu čeká formuli 1, formuli 2 i formuli 3 další bitva, která bude poněkud netradiční. Šampionáty se totiž i v tomto případě představí na zmíněném rakouském okruhu, kde tak budou bojovat o mistrovské body podruhé ve dvou týdnech. Tentokrát se již ale nepojede v rámci Velké ceny Rakouska, ale pod hlavičkou Velké ceny Štýrska.

Ve formuli 3 si před týdnem odbyl svůj debut Roman Staněk. Pilot stáje Charouz Racing System začal velmi slibně, když ve volném tréninku zajel na osychající trati nejrychlejší čas a poté si vyjel desáté místo v kvalifikaci. V závodech ale na tyto výkony již navázat nedokázal. Zatímco sobotní klání pro něj skončilo 17. příčkou, v neděli byl klasifikován jako 23.

Staněk při premiérové kvalifikaci ve F3 desátý

Staněk debutoval ve F3 sedmnáctým místem

Staněk nebodoval ani v neděli

A mimo první desítku se Roman pohyboval také během prvního dne tohoto závodního víkendu. Volný trénink skončil pro rodáka z Valašského Meziříčí 20. časem. V kvalifikačním klání si ovšem o dvě pozice polepšil a na startu zítřejšího prvního závodu mu tak bude patřit 18. místo.

Nutno ale dodat, že Staněk byl v kvalifikaci z pilotů týmu Antonína Charouze nejúspěšnější. Zatímco David Schumacher totiž obsadil 22. pozici, Igor Fraga se umístil na 24. příčce. Fragův kvalifikační výkon byl ale stejně jako před týdnem narušen technickými problémy. Kvůli nim musel pět minut před vypršením časového limitu zastavit na cílové rovince a postaral se tak o druhé vyvěšení červených vlajek. První přerušení zapříčinil sedmnáct minut před koncem Sebastián Fernández. Španěl boural.

Úvodní závod víkendu startuje zítra v 10:25 SELČ. Druhá jízda, na jejímž startu dojde k otočení nejúspěšnější desítky ze sobotního klání, je na programu v neděli od 9:45 SELČ.

výsledky kvalifikace: 1. Frederik Vesti (Dánsko, Prema Racing) 1:20,378, 2. David Beckmann (Německo, Trident) 1:20,501, 3. Logan Sargeant (USA, Prema Racing) 1:20,570… 18. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) 1:21,169, 22. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) 1:21,292, 24. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) 1:21,415.

titulní fotografie: Charouz Racing System

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0