Staněk ve druhém barcelonském závodě devatenáctý

Staněk ve druhém barcelonském závodě devatenáctý

Roman Staněk dorazil do cíle nedělního závodu FIA F3 v Barceloně na 19. příčce.

F2 v Yas Marině: George Russell získal další triumf i titul
Staněk míří na Zandvoort
Víkend v motorsportu: Češi se představí na formulové i automobilové scéně

V neděli vyvrcholil na okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya šestý podnik letošní sezony FIA F3. Na programu byl druhý víkendový závod. Český pilot Roman Staněk skončil v sobotní jízdě na 22. místě a stejná pozice mu tak připadla i pro start nedělní bitvy.

Netrvalo ale dlouho a rodák z Valašského Meziříčí putoval pořadím vzhůru. Ještě předtím, než se na trať vydal zpomalovací vůz poté, co ve snaze vyhnout se incidentu Leonarda Pulciniho s Dennisem Haugerem vycestovali z dráhy Oliver Caldwell a Max Fewtrell, poskočil Staněk na 19. místo. Po restartu se pak posunul ještě o pozici výše. Využil jezdecké chyby Lukase Dunnera a v té chvíli kroužil po trati jako osmnáctý.

Nakonec to ale byla 19. příčka, na které Roman dorazil do cíle. Ve druhé polovině závodu byl totiž pokořen týmovým kolegou ze stáje Charouz Racing System Igorem Fragou. Ve zbytku nedělního klání, kdy na trať mimo jiné podruhé vyjel zpomalovací vůz po chybě Federica Malvestitiho, se již Staňkova pozice neměnila.

„Z první poloviny sezony mám smíšené pocity. Ačkoli jsem stále nedosáhl na body, učím se a neustále se zlepšuji. Toto tedy hodnotím pozitivně. V příštích závodech se musíme soustředit zvláště na nastavení pro kvalifikace, protože naše rychlost tak špatná není. Nyní budu pár dní odpočívat a promítat si některé závody v hlavě, abych se poučil z chyb. A věřím, že pro Spa budu připraven,“ uvedl Staněk po skončení víkendu.

Igor Fraga dojel po startu z 24. příčky do cíle prvního závodu jako osmnáctý. Další pilot Charouz Racing Systemu David Schumacher sice startoval jako dvacátý třetí, pod šachovnicovou vlajkou ale projel až na 25. místě. Němcovo účinkování bylo poznamenáno kolizí s Malvestitim, při které si poškodil přední přítlačné křídlo a musel neplánovaně k mechanikům.

Výsledky nedělního závodu: 1. Oscar Piastri (Austrálie, Prema Racing), 2. Alex Peroni (Austrálie, Campos Racing) +1,176, 3. Matteo Nannini (Itálie, Jenzer Motorsport) +2,028… 18. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) +15,127, 19. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) +15,677, 25. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) +84,905.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Logan Sargeant (USA, Prema Racing) 131 bodů, 2. Oscar Piastri (Austrálie, Prema Racing) 130 bodů, 3. Liam Lawson (Nový Zéland, Hitech Grand Prix) 99 bodů… 21. Igor Fraga (Brazílie, Charouz Racing System) 1 bod, 23. David Schumacher (Německo, Charouz Racing System) 0 bodů, 30. Roman Staněk (Česká republika, Charouz Racing System) 0 bodů.

Průběžné pořadí týmů: 1. Prema Racing 331.5 bodů, 2. Trident 144.5 bodů, 3. ART Grand Prix 125 bodů… 10. Charouz Racing System 1 bod.

Titulní fotografie: Charouz Racing System

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0