Staněk vybojoval první body v asijské F3

Staněk vybojoval první body v asijské F3

Roman Staněk si připsal svých prvních osm bodů v asijské F3. Do cíle čtvrtečního závodu v Abú Zabí dorazil jako šestý.

Staněk v pátek přišel o pódium v samotném závěru
Staněk zakončil sezonu asijské F3 odstoupením a čtvrtým místem
Staněk v neděli nebodoval

Tento týden pokračuje letošní sezona asijské F3. Po úvodním podniku v Dubaji se šampionát přesunul do Abú Zabí. Tam se na zkrácené verzi okruhu Yas Marina konají hned dva podniky, jejichž součástí je celkem šest závodů. Český pilot Roman Staněk si v Dubaji žádné body nepřipsal. Z Abú Zabí ale s prázdnou odjíždět nebude.

Staněk sahal v sobotu po stupních vítězů

Našemu reprezentantovi se totiž podařilo bodovat hned v prvním čtvrtečním závodě. Za umístěním v nejlepší desítce dobře vykročil už v první kvalifikaci, která se rovněž konala ve čtvrtek. Pilot stáje Hitech v ní zajel devátý čas.

V závodě se pak hned po startu posunul na sedmou příčku. V závěru navíc vytěžil i z odstoupení do té doby čtvrtého Dina Beganovice, kterého potkaly technické problémy. Pod šachovnicovou vlajkou tak byl Staněk odmávnut jako šestý a získal osm bodů.

Během úvodního podniku v Dubaji jsme mohli vidět v akci mimo jiné i Portugalce s českými kořeny Zdeňka Chovance. Zda-li si ale zazávodí také tento víkend v Abú Zabí, není jasné. Během středečních předpodnikových testů ho totiž ve čtvrtém voze stáje BlackArts Racing nahradil Alister Yoong, syn bývalého pilota formule 1 Alexe Yoonga. Během čtvrtka, kdy byly na programu kromě první kvalifikace a prvního závodu také volný trénink a druhá kvalifikace, se ale čtvrté auto BlackArts Racingu na dráze vůbec neobjevilo.

V pátek se v Abú Zabí uskuteční zbývající dva závody druhého podniku. Zatímco druhá jízda je na programu od 7:20 našeho času, třetí závod od 12:10. Do druhého závodu se bude startovat podle nejrychlejších kol z první jízdy a do třetího podle výsledků druhé kvalifikace. Staněk do obou jízd vyrazí jako osmý.

Výsledky prvního závodu asijské F3 v Abú Zabí: 1. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 16 kol, 2. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) +3,185, 3. Isack Hadjar (Francie, Evans GP) +4,807… 6. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) +21,320.

Průběžné pořadí: 1. Guanju Žou (Čína, Abu Dhabi Racing by Prema) 68 bodů, 2. Pierre-Louis Chovet (Francie, Pinnacle Motorsport) 59 bodů, 3. Jehan Daruvala (Indie, Mumbai Falcons) 52 bodů… 11. Roman Staněk (Česká republika, Hitech Grand Prix) 8 bodů, 13. Zdeněk Chovanec (Portugalsko, BlackArts Racing) 2 body.

Zdroj: České okruhy, Formula Scout, úvodní foto: Hitech Grand Prix

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0