Staněk vybojoval v Imole tři pole position

Staněk vybojoval v Imole tři pole position

Pro Romana Staňka odstartoval podnik italské F4 v Imole fantastickým způsobem. Český závodník si totiž zajistil start z první příčky hned p

Staněk si dojel pro první vítězství v italské F4
Víkendový přehled: Kodídka čeká 24hodinovka na Nürburgringu, Ptáčka debut v Asijské F3
Staněk je v průběžném pořadí italské F4 šestý

Pro Romana Staňka odstartoval podnik italské F4 v Imole fantastickým způsobem. Český závodník si totiž zajistil start z první příčky hned pro tři víkendové závody.

V italském šampionátu F4 se letos Romanu Staňkovi zatím nedaří tolik jako v tom německém a na pátý podnik sezony do Imoly dorazil až jako desátý muž průběžného pořadí. Na okruhu Enza a Dina Ferrariových ale český závodník v pátek zažil doslova snový vstup do sezony, neboť dokázal vybojovat pole position hned pro tři ze čtveřice víkendových jízd.

Vstup do pátečních jízd přitom probíhal v podání 15letého pilota poněkud vlažněji. V prvním volném tréninku totiž zajel pouze 7. čas a ve druhých tréninkových jízdách si dokonce ještě o pozici pohoršil.

Pak ale přišla na řadu úvodní kvalifikační bitva a tu pilot stáje US-Racing s časem 1:45,621 opanoval. V první trojici jej doplnili druhý Jonny Edgar (1:45,729) společně se třetím Dennisem Haugerem (1:45,974).

kompletní výsledky první kvalifikace

Z čelní pozice navíc soupeři Romana nedokázali sesadit ani ve druhé kvalifikaci, v níž rodák z Valašského Meziříčí jen těsně zaostal za svým výkonem z té úvodní a zaznamenal kolo v hodnotě 1:45,665. Ke změně navíc nedošlo ani na druhé příčce, kterou znovu obsadil Jonny Edgar (1:45,758). Jako třetí se pro druhý závod kvalifikoval lídr šampionátu Gianluca Petecof (1:45,817).

kompletní výsledky druhé kvalifikace

Staněk ale nezahájí z vedoucí pozice pouze úvodní dvě víkendové jízdy. První místo mu totiž bude na základě druhých nejrychlejších časů z obou kvalifikací patřit i na startovním roštu nedělního třetího závodu.

První víkendová jízda startuje v sobotu ve 12:45 a druhá zase v 18:00.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0