Staněk zahájí sezonu až v květnu

Staněk zahájí sezonu až v květnu

Roman Staněk absolvuje svůj premiérový podnik ve Formula Regional European Championship až během května v Monze. Dubnové klání v Le Castelletu bylo totiž kvůli koronaviru odloženo.

Beckhäuser v pátek nakoukl do nejlepší desítky
Beckhäuserovi přinesla neděle další body
Beckhäuser vyrazí do závodů v Mugellu ze 13. místa

Původně si měl Roman Staněk odbýt svůj debut ve Formula Regional European Championship o víkendu 24.-26. dubna na okruhu Paula Ricarda ve francouzském Le Castelletu. Tak se ale nakonec nestane. Tento podnik, který měl novou sezonu série otevřít, byl totiž kvůli koronaviru odložen. Uskuteční se v náhradním termínu o víkendu 21.-23. srpna jako páté dějství sezony.

„Formula Regional European Championship, která je ve spolupráci s WSK Promotion organizována ACI Sportem, potvrzuje všechny své závody. Ztotožňuje se však s požadavky evropských vlád týkající se stavu nouze kvůli COVID-19 a posouvá úvodní podnik sezony na okruhu Paula Ricarda z víkendu končícího 26. dubna na víkend končící 23. srpna. Při řešení současné obtížné situace, která má nyní dopady na celou Evropu, ACI Sport a WSK Promotion tvrdě pracují, aby byly schopny jednat v jakékoli krizové situaci ohledně kalendáře pro rok 2020 a tak potvrdit všech osm letošních podniků,“ stojí v oficiální tiskové zprávě ACI Sportu.

Odklad francouzského podniku znamená, že svůj debut v barvách Premy si Roman odbude až o víkendu 15.-17. května. V tomto termínu by mělo startovní pole svést první letošní bitvu o body v italské Monze.

View this post on Instagram

2020 let’s go ⚔️ @prema_team @formula_regional_eu

A post shared by Roman Staněk Jr. (@romanstanekofficial) on

V Le Castelletu se měly během posledního dubnového víkendu představit s výjimkou Formula Regional European Championship také Euroformule, španělská F4, GT Open Cup a International GT Open, kde jsme loni mohli vídat mimo jiné i českou stáj Šenkýř Motorsport. Ani podniky těchto šampionátů se ale v původním datu neodjedou.

titulní fotografie: Charouz Racing System

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0