Staňka čeká o víkendu debut ve FIA F3

Staňka čeká o víkendu debut ve FIA F3

Roman Staněk absolvuje během nadcházejícího víkendu na Red Bull Ringu premiérový start v šampionátu FIA F3. Český jezdec nahradí u stáje Charouz Racing System Nika Kariho.

Staněk při premiérové kvalifikaci ve F3 desátý
F2 ve Spa-Francorchamps: Hlavnímu závodu dominoval Nyck de Vries, souboj o šesté místo opět rozhodl fotofiniš
Koho letos uvidíme ve Formuli 2?

O víkendu startuje na rakouském Red Bull Ringu nová sezona formule 1. S výjimkou královny motorsportu ale na štýrském okruhu začne nový ročník rovněž pro juniorské série F2 a F3. A právě v závodech „třetí ligy“ se na trati ukáže mimo jiné i český jezdec. Za stáj Charouz Racing System totiž nastoupí Roman Staněk.

Rodák z Valašského Meziříčí, který loni absolvoval svou premiérovou sezonu na formulové scéně ve F4, nastoupí místo Fina Nika Kariho a v sestavě týmu tak doplní Igora Fragu a Davida Schumachera, syna bývalého pilota formule 1 Ralfa. Ve startovním poli bude Roman, který v únoru oslavil 16. narozeniny, nejmladším jezdcem vůbec.

Staněk se zároveň stane prvním Čechem, který se v tomto šampionátu objeví. Pokud se ale podíváme do historie předchůdce této série, kterým byl v období 2010-2018 seriál GP3, narazíme na jméno Jakuba Klášterky. Ten během sezony 2012 nastoupil za Jenzer Motorsport do podniků v Barceloně a Monte Carlu. Žádné body si ale na své konto nepřipsal a nejlepšího výsledku dosáhl ve španělském sprintu, kde dojel do cíle jako 14.

Původně měl letos Staněk účinkovat v šampionátu Formula Regional European Championship u stáje Prema. Italská ekipa se jej ale rozhodla v červnu nahradit loňskou šampionkou ryze ženské W Series a zároveň vývojovou jezdkyní stáje Williams ve formuli 1 Jamie Chadwickovou.

Staněk pojede za Premu Formula Regional European Championship

Nelze ale vyloučit, že Staňka v tomto šampionátu letos ještě přeci jen uvidíme. S tímto prostředím se totiž stále zcela nerozloučil a ve středu absolvoval na okruhu v Misanu se stájí US Racing čtyřhodinový test, během kterého si připsal na konto pátý nejrychlejší čas. Je navíc třeba zmínit, že jeho starty v dalších letošních podnicích FIA F3 zatím nebyly potvrzeny.

Chci odvést maximum a naučit se co nejvíce, říká Staněk

titulní fotografie: US Racing

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0