Staňka čeká předposlední podnik ADAC F4

Staňka čeká předposlední podnik ADAC F4

Roman Staněk absolvuje během nadcházejícího víkendu předposlední podnik letošní sezony ADAC Formule 4, který přivítá Hockenheimring. Letošní sezon

Staňkovi se kvalifikace nevydařily
Staněk si připsal druhé vítězství
Víkend v motorsportu: X-Bow Battle v Brně nebo česká stopa v Německu a Maďarsku

Roman Staněk absolvuje během nadcházejícího víkendu předposlední podnik letošní sezony ADAC Formule 4, který přivítá Hockenheimring.

Letošní sezona německé ADAC Formule 4 se chýlí do svého finále. Během nadcházejícího víkendu na ni totiž čeká již předposlední podnik, který bude hostit německý Hockenheimring.

Ve startovní listině opět nebude chybět český závodník Roman Staněk, který navíc bude mít na co navazovat. Pro pilota spojení stájí US Racing a Charouz Racing System totiž poslední klání na Nürburgringu dopadlo více než dobře. Dokázal zde vybojovat dvě pódia, přičemž v závěrečné víkendové jízdě vystoupil dokonce na stupeň nejvyšší.

Do Bádenska-Württemberska navíc Roman přijíždí jakožto třetí muž průběžného pořadí, na kterém figuruje se 129 body před svými týmovými kolegy Arthurem Leclercem a Théem Pourchairem. Zatímco za bratrem vítěze posledních dvou velkých cen F1 zaostává o pouhých sedm bodů, jeho ztráta na Francouze coby lídra šampionátu je již 60bodová. Šance českého závodníka na zisk titulu ale stále žijí.

Na své druhé letošní představení na tomto okruhu, kde se série letos ukázala již na konci července, se rodák z Valašského Meziříčí těší.

„Bude pěkné si na Hockenheimringu znovu zazávodit, jelikož je to skvělá trať. K víkendu přistoupím jako obvykle s chladnou hlavou a mým cílem bude odvést co nejlepší práci. Cítím, že jsme s týmem dosáhli nějakého pokroku. Lépe jsme pochopili, jak šampionát funguje, díky čemuž jsem lépe připraven a zároveň schopen věci lépe zvládat. Jdeme správným směrem a chci takto pokračovat,“ řekl Staněk.

V červencovém klání na německé trati, které čítalo jen dva závody, se Roman umístil na 13. a na 5. pozici.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0